آلمان و فرانسه نیز به جمع کشورهایی پیوستند که قصد تحریم بیت کوین را دارند یا محدودیت های شدیدی را بر آن اعمال کنند. طبق گفته ی وزرای امور اقتصادی آلمان و فرانسه، ارزهای دیجیتال قادر هستند ریسک فراوانی را برای سرمایه گذاران به وجود آورند و ثبات مالی و اقتصادی بلند مدت را در خطر بیندازند.

وزرای امور مالی آلمان و فرانسه همراه با روسای بانک مرکزی هر دو کشور در طی نامه ای به وزیران مالی گروه اقتصادی جی ۲۰۰ اعلام کرده اند که ارزهای مجازی تاثیرات خیلی پایینی در ثبات بخشی به وضعیت مالی در دنیا دارد.

آن ها گفته اند که با توجه به روند رو به رشد ارزش گذاری بر روی هر واحد از ارزهای مجازی و ظهور شکل های تازه از ابزارهای مالی که بر اساس این ارزها ایجاد می شوند باید با دقت آن ها را زیر نظر داشته باشیم. به علاوه، آن ها از این موضوع که ارزهای مجازی ارز خوانده می شوند انتقاد کرده و گفته اند تا وقتی که معلوم نشود ماهیت هر واحد از آن ها چیست تنها به گمانه زنی ها اضافه می شود.

وزرای امور اقتصادی این دو کشور بیان کردند که افزایش تعداد سرمایه گذارانی که با بازار پرنوسان ارزهای مجازی سر و کار دارند موجب می شود که آن ها وارد فضایی پر خطر شوند در حالی که اطلاعات کافی درباره ی میزان ریسک موجود در بازار ندارند.

این صحبت ها در حالی بیان شده است که به تازگی بانک تسویه حساب های بین المللی، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اوراق بهادار و قراردادهای آتی هنگ کنگ هشدارهای یکسانی در مورد ارزهای مجازی داده اند. طبق گفته ی ایو مرش یکی از اعضای هیات مدیره ی بانک مرکزی اروپا ارزهای مجازی پول نیستند و در آینده هم نخواهند بود. او از همه ی بانک های مرکزی خواسته تا از سو استفاده ی ارزهای مجازی از نهادها و تبدیل شدن آن به نوعی خطر برای ثبات مالی در جهان جلوگیری کنند.