آیا باید در ارز های مجازی سرمایه گذاری کنم؟

امروزه سرمایه گذاری در ارزهای مجازی یکی از برترین ها به شمار میرود.
به چند دلیل :

 1. برای افزایش دارایی.کاهش قیمت بسیاری از ارز ها , باعث میشود مردم تصمیم بگیرند پول هایشان را در جای بهتری سرمایه گذاری کنند.در نتیجه , به سرمایه گذاری در ارزهای مجازی روی می آورند.
 2. تکنولوژی.تکنولوژی پشت ارزهای مجازی بسیار فوق العاده است.به شما این اجازه را میدهد که یک ارز را در همه جای دنیا استفاده کنید , مگر اینکه دولتی بخواهد جلوی آن را بگیرد.
 3. رکورد های به جا گذاشته.از وقتی که اولین ارز مجازی , یعنی بیت کوین , در سال ۲۰۰۸ بوجود آمد , سرمایه گذاران ارزهای مجازی از بالا رفتن قیمت آن ها بسیار سود کردند.برای همین , سرمایه گذاری در ارزهای مجازی به شما این اجازه را میدهد تا فرصت های اقتصادی خود را بیشتر کنید.

چه ریسک هایی به دنبال دارد؟

چند نکته که باید قبل از سرمایه گذاری به یاد داشته باشید :

 1. اتهامات حباب گونه.بسیاری از حرفه ای های بازار میگویند که ارزهای مجازی حبابی بیش نیستند و عمرشان بسیار کم است.رئیس شرکت جوزف مورگان آقای جیمی دیمون یکی از آن هاست. سرمایه گذاران مالی سنتی بر این باورند که چون ارزهای مجازی حامی ای ندارد و قیمتش بسیار نامتعادل است , نمیتوانند به ارزهای دولتی برسند و هیچوقت جایگزین آنها نمیشوند.
 2. نامتعادل بودن.این امر بسیار نگران کننده است.با یک نامتعادلی میتوانید پول بسیاری به جیب بزنید و حتی ممکن است پول زیادی از دست بدهید.برای مثال نگاهی به روند تغییر قیمت بیت کوین در ۳ ماه قبل بیندازید.

۳٫بعد های قانونی.همه ی دولت ها و کشورها هنوز ارزهای مجازی را بعنوان ارز واقعی درنظر نگرفتند.پس شاید برایتان ممکن نباشد که در کشوری که زندگی میکنید والت بسازید یا بتوانید در فروشگاهی با ارز مجازی خرید کنید.همینطور , اگر ,کمی از درآمدتان برحسب ارزهای مجازی باشد , برای پرداخت مالیات به مشکل برمیخورید , که البته بسیاری از دولت ها میدانند چه کاری برای این مسئله بکنند.

در چه ارز مجازی ای باید سرمایه گذاری بکنم؟

سوال سختی است.

فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که باید قبل از سرمایهگذاری به آنها توجه کنید.بیاید مهم ترین های آن ها را ببینیم.

 1. مقبول بودن.قبل از سرمایه گذاری ببینید چند کشور در دنیا آن ارز را میشناسند و بعنوان ارز قبولش دارند تا برای چینج به مشکل قانونی برنخورید.
 2. حمل آسان.یک ارز مجازی باید جوری باشد که بتوانید بدون مشکل آن را حمل کنید.
 3. امنیت.باید امن هم باشد.این شاخصه ی تمام ارزهای قانونی است.از دلار آمریکا گرفته تا پوند انگلستان , امنیت یک کیفیت عمومی است.پس , یک ارز مجازی خوب باید امن هم باشد.

طی سال ها , بسیاری از ارز های مجازی با هدفی تولید شدند تا بیشترین قیمت را داشته باشند.بیاید به آنهایی از همه بزرگتر هستند نگاهی بیندازیم :

 • بیتکوین. بیت کوین ثابت کرده که با ارزش ترین ارز مجازی بازار است.این ارز بازگشت پول بالایی در سرمایه گذاری دارد.اگرچه , همانطور که قبلا گفته شد , بیت کوین شاهد نامتعادلی هایی بوده است.
 • اتریوم.اتریوم دومین و بزرگترین ارز مجازی بازار بخاطر سرمایه گذاری و قیمت است.
 • لایت کوین.لایت کوین جزو پایدار ترین ارز مجازی است.درواقع , به این ارز لقب “صندوق اصلی بازار ارز های مجازی” را دادند.اگرچه این ارز با اخبار ممنوعیت ICO در چین کمی تغییر کرد.

ارزهای بسیار جالب دیگری هم هستند که میتوانید در آن سرمایه گذاری کنید.تحقیقات خود را قبل تصمیم گیری بکنید.

چگونه سرمایه گذاری را شروع کنم؟

این کارها را انجام دهید.

 1. تصمیم بگیرید که میخواهید در چه ارزی سرمایه گذاری کنید.چون نزدیک به هزار ارز مجازی در دنیا وجود دارد , تصمیم گیری بسیار مهم است.
 2. برای سرمایه گذاری در ارزهای مجازی ، پول کنار بگذارید.همه ی فعالیت ها نقشه کشی و شناخت هدف میخواهد.پس , قدم دوم این است که تصمیم بگیرید چقدر پول میخواهید ماهیانه یا هفتگی در این ارز سرمایه گذاری کنید.پول را کنار بگذارید و زمان مناسب را پیدا کنید.
 3. برای والت ثبت نام کنید.شما نیاز به یک والت دارید که باید با آن درخواست و دریافت ارز مجازی ای که میخرید را انجام دهید.والت های زیادی مثل والت بیت کوین , والت اتریوم و … وجود دارد.
 4. به یک تبادل کننده مانند بلاک چین ملحق شوید.حالا که شما برای والت ثبت نام کردید , باید به یک مرکز تبادل ملحق شوید چون اینجا جاییست که در آن معامله میکنید.تبادل کننده های بسیاری مثل HitBTC , Bitfinex و … وجود دارد.
 5. کوین های مجازی خود را بخرید.حالا که یک حساب کاربری در یک تبادل کننده ارزهای مجازی برای خود ساختید , وقتش رسیده تا شروع به خرید کنید.اگر هیچ ایده ای برای این کار ندارید , به تیم پشتیبانی رجوع کنید و آنها خوشحال میشوند تا کمکتان کنند.
 6. کوین های خود را به یک انبار کوین آفلاین انتقال بدهید.یک نرم افزار آفلاین ذخیره سازی به شما این اجازه را میدهد که کوین های خود را به سروری انتقال دهید که از هکر های محافظت شده است.