به نظر هشدارها درباره ی بیت کوین نتیجه بخش بوده و ارزش این ارز مجازی روندی نزولی را طی می کند. به سخن دیگر ناظران مالی ایالات متحده طبق سخنانی که در هفته ی جاری گفتند بازار بیت کوین را کساد نموده اند.
طی روزهای گذشته، خیلی از نماینده های کنگره ی آمریکا نسبت به حضور بیت کوین در بازارهای مالی جهان ابراز نگرانی کردند.
در واقع آن ها اعتقاد دارند که ارزهای دیجیتال چیزی به جز دردسر برای وضعیت مالی کشور و اقتصاد ندارند. یکی از تازه ترین سخنرانی ها نیز به بالاترین نهادهای نظارتی مالی ایالات‌ متحده مربوط می شود که در نشستی به هیئت نمایندگان مجلس سنای آمریکا اعلام کردند :
“در حال بررسی ارزهای رمزپایه هستیم و به زودی همه ی صرافی‌ های بدون  مجوز را مورد پیگرد قانونی قرار می دهیم.”
جالب است که دقیقا ساعاتی بعد از این اظهار نظرها ارزش سهام بیت کوین در بازارهای جهانی و به خصوص در بازارهای ایالات متحده دچار افت شده است. این افت ارزش شامل رقم حدودی ۹ درصد می شود.
به نظر می رسد بیت‌ کوین و خیلی از  ارزهای پایه، در چند سال میلیاردها دلار سرمایه را به سوی خود جذب کنند. به همین خاطر هم است که بیشتر نگرانی ها به وضعیت ارزهای دیجیتال و گردش مالی این ارزها در بازارهای جهانی مربوط می شود.
در واقع ناظران بازارهای مالی و بورس در ایالات متحده نگرانند با زیاد شدن نرخ فعالیت های مبتنی بر ارزهای دیجیتال، نه تنها توازن بازار بر هم بخورد، بلکه رشد ارزهای دیجیتال در یک موازنه منفی با ارزهای کاغذی قرار گیرد.