ارزش بیت کوین

۳ روز پیش به بالاترین قیمت خود یعنی ۴۹۷۶ دلار رسید ولی بعد از این اتفاق قیمت آن به شدت سقوط کرد و به اطراف ۴۳۵۰ دلار رسیده است.
بسیاری از محققان بر این باورند که کم شدن ارزش بیت کوین در این چنده روزه , به دلیل پیشنهادات اصلی سکه (ICO) ی کشور چین بر میگردد که همین فعالیت ها باعث کم شدن قیمت بیت کوین شده است.

آیا سگ ویت هنوز هم میتواند قیمت را بالا ببرد؟

در طی هفته ی گذشته , محقق اقتصاد آقای مکس کیسر پیش بینی کردند که قیمت بیت کوین بسیار زودتر از آن چیزی که هست بالا برود و دلیل آن را موفقیت تیم سازنده ی بیت کوین برای تست و راه اندازی سگ ویت و سریع تر شدن تراکنش های بیت کوین بیان کرد.

با وجود سگ ویت , شبکه ی بیت کوین رشد خوبی نشان داد , و توانست میانگین بلاک های خودش را به ۰٫۸ مگابایت و اندازه ی mempool  خود را که بیش از ۱۴۰ میلیون بود به ۱۰ میلیون بایت رساند.

کاربران بیت کوین از کیف های پول دارای سگ ویت مانند Trezor و Ledger استفاده میکنند تا از قیمت کمتر آنها استفاده کنند که هر تراکنش آنها تقریبا ۳۵% برایشان ارزان تر تمام میشود

آندریاس آنتونوپولوس . که یک محقق امنیتی و بیت کوین است , گفته که یک تراکنش به مبلغ ۰٫۳۴ دلار انجام داده و در بلاک اول جای گرفته است.

این به این معناست که با وجود سگ ویت , آنتونوپولوس و بقیه ی کاربران میتوانند تراکنش هایی با ارزش کمتر از ۰٫۵ دلار را در چند دقیقه انجام دهند.

در تاریخ ۱ سپتامبر , آقای کیسر پیش بینی خودش را از ۵۰۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰ دلار رساند و گفت که در اواخر امسال بیت کوین به این مبلغ خواهد رسید.

بعلاوه ی آن ها , با ورود شبکه ی لایتنینگ و ساخته شدن نرم افزار هایی که از آن استفاده میکنند , باعث شد منتقدان و محققان بیشتر و بیشتر راجب به بیت کوین خوش بین باشند.

چین وارد میشود

همچنان در اواسط سال , ارزش بیت کوین از تمام ارز های مجازی , ارزها رسمی کشور ها جلو خواهد زد.

اگر بیت کوین بتواند خودش را بازیابی کند و از این افتی که بخاطر ICO چین و PBoC بوجود آمده است بیرون بیاید , میتوانیم امیدوار باشیم که قیمت بیت کوین دوباره به اطراف ۵۰۰۰ برسد و سرعت رشد خودش را از سر بگیرد.

کیسر گفت که قیمت ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار بیت کوین کاملا عاقلانه و قابل دسترسی است چون شبکه ی بیت کوین همیشه در حال تغییر و پیشرفت است.

بیشتر از آن , آقای برایان کلی از CNBC , کیسر و سازنده ی لایت کوین آقای چارلی لی درباره ی امن بودن سرمایه گذاری در بیت کوین حرف زدند و به اهمیت بالای آن در بازار بورس فعلی اشاره کردند.

با بیشتر شدن تنش بین کره ی شمالی , ایالات متحده , کره ی جنوبی , ژاپن و چین , ارزش بیت کوین سر به فلک خواهد کشید.

علاوه بر آنها , موسس Bitmain که یکی از جستجوگران بزرگ بیت کوین در دنیا است , گفت که بیت کوین همچنان در چین قانونی است , و قانونی بودن آن هرگز بخاطر فعالیت های دولت چین پیرامون بازار های ICO ی محلی تغییر نمیکند.

” بیت کوین هنوز در چین قانونی است. اما ICO دیگر قانونی نیست “