قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ میلادی

تا به امروز بسیاری از هواداران بیت کوین سعی کردند تا فعالیت های چند سال آینده ی آن را پیش بینی کنند.

از پژوهشگر اقتصادی آقای رونی موآس گرفته که میگوید:

تا سال ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین به ۱۵۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار میرسد

تا نظر های مردم دیگر که میگویند قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار میرسد که بعضی از این پیش بینی ها به نظر زیادی و غیر قابل رسیدن میباشد.

با فعال کردن پروتکل سِگویت و تست کردن شبکه لایتنینگ که سگویت زمینه آن را محیا کرده است , بازار بیت کوین دارد به مرز ۸۰ میلیارد دلار میرسد.بزرگی صنعت بیت کوین تا ۵۰% کل بازار ارز های مجازی جلو رفته است و تاحالا به ۱% بازار طلای جهانی که ۷ تریلیون دلار تخمین زده شده است رسیده. بیت کوین تا الان به اندازه ی نصف ارزش بازار ۲۰۰ میلیارد دلاری ویزا رسیده است.

تعداد تراکنش های بیت کوین روز به روز بیشتر میشود.به گزارش Coinmarketcap روزانه تراکنش های بیت کوین به ارزش ۴۰۰۰۰۰ بیت کوین میرسد که تنها هر روز ۱۷۲۸ عدد بیت کوین توسط جستجو کردن بدست می آید.

در نیمه ی دوم سال ۲۰۲۰ , تعداد بیت کوی های جستجو شده به ۸۶۴ عدد کاهش میابد.در نیمه ی دوم سال ۲۰۲۴ هر روز تنها ۴۳۲ بیت کوین روزانه ساخته میشوند.یک زمانی در حدود سال ۲۰۳۲ , نزدیک به ۹۹% از کل بیت کوین هایی که تا الان ساخته شده است پیدا میشوند (که این عدد به ۲۰۶۷۱۸۷۵ میرسد).بعد از آن , مردم کل ۱۰۰ سال آینده ی خود را صرف این میکنند تا دستشان را به آن ۱٫۶% باقی مانده برسانند.

در نقطه ای از زمان , مردم میفهمند که کل بیت کوین های ساخته شده را جستجو کردند و بیت کوین کافی در کل دنیا وجود ندارد.وقتی این اتقاق بیوفتد , جامعه “ترس از جا ماندن” به خود میگیرد و قیمت بسیار بالا میرود.اگر بیت کوین با همین سرعت پیش برود , بیت کوین در نیمه ی سال ۲۰۲۰ قیمتش به ۲۰۰۰۰ دلار میرسد.