توکیو قصد دارد برای کنترل نفوذ ارزهای دیجیتال، قوانینی سختگیرانه را تصوب کند. قوانینی که مانع از نفوذ و سیطره بیش از حد ارزها در اقتصاد ژاپن می شوند.

مجلس قانونگذاران ژاپن در نظر دارد برای کنترل بازار ، قوانینی سختگیرانه را وضع کند.

بر اساس این قوانین، تنها شرکت هایی حق مبادلاات از طریق ارز دیجیتال را دارند که به صورت رسمی ثبت شده باشند. نفوذ خیلی بالای شرکت های غیر رسمی و بدون مجوز در ژاپن و عدم نظارت لازم بر بازار ارز دیجیتال سبب شده خیلی از کشورها گرفتار موضوع تقلب در ارز دیجیتال شوند.

ژاپنی ها در نظر دارند با این قوانین جدید ، دست متقلبان را از انجام چنین رفتارهایی کوتاه کنند. اما ژاپن تنها کشوری نیست که روی این موضوع حساسیت نشان می دهد و قبلا نیز هند و کره برای کنترل افراد فعال در حوزه ارز دیجتال برنامه ریزی جدی انجام دادند و قوانینی سختگیرانه تصویب کردند.

تا جایی که این قوانین زمینه ساز خشم برخی از فعالان در حوزه ارز دیجیتال شد. جالب است که ژاپن برای اعمال سختگیری های جدی خود ، از ۲  نهاد برای کنترل و نظارت بر ارزهای دیجیتال استفاده کرده . ۲ نهادی که  قرار است در یکدیگر ادغام شوند تا با قدرت بیشتری ارزهای دیجیتال را کنترل کنند.

این قوانین زمینه ساز خشم تعدادی از فعالان در حوزه ارز دیجیتال شد. ژاپن برای اعمال سختگیری های جدی خود، از ۲  نهاد برای کنترل و نظارت بر ارزهای دیجیتال استفاده نموده است . ۲ نهادی که  قرار است در یکدیگر ادغام شوند تا با قدرت بیشتری ارزهای دیجیتال را کنترل نمایند.

باید دید در دراز مدت این نهادها تا چه اندازه در کنترل مسائل مختلف و به ویژه پیشگیری از سرقت ها موفق عمل می کنند.