سئول گفت که کره شمالی میلیاردها وون ارز دیجیتال از بازارهای کره جنوبی به سرقت برده و همچنان در حال تلاش است تا این کار را ادامه دهد.
کیم بیونگ کی، عضو کمیته ی اطلاعاتی پارلمان کره جنوبی، دست به افشای تاکتیک های سایبری کره شمالی در نبرد با همسایه جنوبی خود زد.

وی اعلام کرد:

کره شمالی ایمیل هایی ارسال میکرده است که قادر بودند بازارهای بورس ارزهای دیجیتال و اطلاعات شخصی مشتریان را هک کرده و ارزهای دیجیتال به ارزش میلیاردها وون (واحد پول کره جنوبی) را بدزدند.

گفتنی است که هر ۱۰۰۰ وون کره جنوبی نزدیک به ۳۸۰۰ تومان قیمت دارد.

طبق گفته ی این قانون گذار کره ای، پیونگ یانگ به تلاش خود برای هک کردن بازار ارزهای دیجیتال ادامه داده و کره جنوبی نیز کوشیده است از این حملات جلوگیری کند. با این حال وی مشخص نکرد که این سرقت از کدام بازارهای مالی دیجیتال صورت گرفته است.

کره شمالی قبلا نیز ارزهای دیجیتال را برای فعالیت های سایبری خود هدف قرار داده بود.

دکتر گاریک هیلمن، کارشناس ارزهای دیجیتال، گفته بود که بیت کوین می تواند برای جان بخشیدن به اقتصاد کره شمالی مورد استفاده ی این کشور قرار گیرد.

او گفت :

تمایل فزاینده در میان افراد مرتبط با حوزه امنیت ملی درباره رمزارزها و استفاده ی احتمالی آنها توسط دولت های سرکش، مانند کره شمالی، وجود دارد.

اگرچه مشخص نشده است کره شمالی دقیقا چه رمزارزهایی را به سرقت برده است، ولی قبلا بیت کوین چندین دفعه هدف تحرکات سایبری این کشور قرار گرفته بود.