همه میدانند که دنیای ارزهای مجازی در حال انفجار است.یک گزارش توسط AngelList , یک وبسایت کاریابی آنلاین , منتشر شده است که میگوید استخدام در شرکت های ارزهای مجازی و درخواست جذب نیرو در زمینه ی ارزهای مجازی در حال بیشتر شدن هستند.

گزارش های می گویدکه در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۷ , به قدری در بازار ارزهای مجازی سرمایه گذاری برای شروع کار و بیزینس شده است که بیشتر از کل سرمایه گذاریهای سال ۲۰۱۶ است.با بالا رفتن سرمایه گذاری برای آغاز بیزینس های جدید مربوط به ارزهای مجازی , تعداد استخدامی های شرکت ها هم در این زمینه بالا رفته است.

همچنان که شرکت های ارزهای مجازی درحال رشد هستند , و پول های بیشتر و کلان تری به دست می آوردند , به دنبال نیروها و استعداد های جدیدی هم هستند.آگهی های استخدام در AngelList در ۶ ماه اخیر دو برابر شده است.

شغل های بهتر

البته این گزارش هم دلایلی بیان کرده است که چرا بازار استخدام در شرکت های ارزهای مجازی در حال انفجار است.

  1. در این سایت , شغل های تکنیکی و غیر تکنیکی مربوط به ارز های مجازی , ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر از میانگین جاهای دیگر , حقوق میدهند. که همین باعث سود کارکنان میشود.
  2. شرکت های ارزهای مجازی شرکت های انعطاف پذیری هستند.در واقع , در این شرکت ها , ۲۲ درصد از کارکنان میتوانند از راه دور کار کنند.
  3. شرکت های ارز های مجازی , مخصوصا ICOها , درصد بیشتری به نقدینگی نزدیک هستند.موقعیت های منصفانه و معمولی باید نقدینگی بهتری داشته باشند تا به فروش برسند و محدودیت های پیچیده تری داشته باشند.بطور کلی ICO ها , سکه های کارکنان خودش را پیشنهاد میدهد.که البته شاید در آن سکه ها هنوز محدودیت هایی داشته باشند.

تکنیکی یا غیر تکنیکی

بیش از ۲۵۰۰ شغل تکنیکی و بیش از ۱۰۰۰ شغل غیر تکنیکی برای استخدام در شرکت های ارزهای مجازی وجود دارد.برخلاف بازار شرکت های دیگر , این ها میخواهند کارکنان تازه وارد استخدام کنند تا بتوانند به آن ها آموزش دهند. گزارش ها مبنی بر این است که :

معمولا , آشنایی بسیار زیاد از بلاک چین ها , جزو الزامات نیست.شرکت ها به دنبال افرادی هستند که میخواهند یاد بگیرند , توانایی این را دارند که بسیار زود مشارکت کنند و علاقه ی بسیار زیادی به بازار داشته باشند.

در کل , گزارش نشان میدهد که بازار ارزهای مجازی در حال رشد بسیار است , و همچنان که تکنولوژی های بیشتری بیرون می آید , این بازار بیشتر از پیش رشد خواهد کرد.