افت قیمت بیت کوین

آقای آدام شارپ , دستیار موسس شرکت Early Investing , از افت قیمت بیت کوین تا ۲۰% بسیار ناراحت شده است.ولی به نظر او این افت قیمت عادی و قابل حدس و برای تصحیح بیت کوین صورت گرفته.

البته بسیاری دیگه از تحلیگران اقتصادی بر همین باورند که این افت قیمت که از نزدیک های ۵۰۰۰ دلار شروع شد و به حدود ۳۰۰۰ دلار رسید بسیار طبیعی است.

هنوز هم بازار در حال صعود است

اخبار افت قیمت بیت کوین سرتاسر دنیا پخش شد و همه فهمیدند که این افت ها بخاطر ممنوعیت ICO در چین و جلوگیری از شرکت های چینج بیت کوین در همان کشور است.البته یک سخنرانی بسیار کوبنده هم توسط جیمی دیمون , رئیس شرکت JP Morgan , تاثیر گذار بود.

آقای شارپ با در نظر گرفتن چند فاکتور و تحلیل چند خبر , فهمید که بازار بیت کوین رو به رشد است هنوز هم راه صعودی خودش را طی میکند و این افت قیمت چیز بسیار مهم و بزرگی نبود.

“اول و مهم تر از همه , به نظر من این افت قیمت بیت کوین فقط تصحیح در بازار بیت کوین بود” آقای شارپ گفت.”بعضی از فاکتور ها هستند که مردم آن ها را مقصر میدانند ولی ما از اول امسال که قیمت بیت کوین ۱۰۰۰ دلار بود به نزدیک ۵۰۰۰ دلار رسیدیم.”

به نظر من بعد از اموری که دولت چین انجام داد این واقعه ی افت قیمت کاملا طبیعی است.بیت کوین ۳۰% تا ۵۰% از قیمت خودش را تصحیح کرد.اما رشد طولانی مدت آن هنوز صعودی است.ما ۰٫۰۰۳۳ دلار در سال ۲۰۰۹ شروع کردیم و حالا نزدیک ۴۰۰۰ دلار هستیم.

به نوسان عادت دارد.

شارپ ارز های مجازی دیگری رو مثال میزند و میگوید آنها بسیار شناخته شده اند ولی قیمتشان به پای بیت کوین نمیرسد.نوسانات جزیی از بازار است و مهم نیست برای بیت کوین اتفاق بیوفتند یا ارز های مجازی دیگر , بازار مثل ترن هوایی در حال حرکت است.

صبر در این چنین روز هایی برای افرادی که در بیت کوین سرمایه گذاری کردند بسیار تهوع آور است.اما من از سال ۲۰۱۳ در بیت کوین و بقیه ی ارزهای مجازی بودم” او اضافه کرد “بعد از یک مدت به آن عادت میکنید.متوجه میشوید که این بازار بسیار بسیار نوسان دارد و چیزی نیست که بخواهید هرروز چک کنید.

این بازار یک ترن هوایی است.یک ترن هوایی که احساسی هم هست.به خودتان بفهمانید که این سرمایه گذاری یک سرمایه گذاری متفکرانه است و هرروز نباید آن را چک کنم.این بسیار مهم است که در چنین مواقعی به خود بگویید این فقط یک تصحیح در قیمت بیت کوین است.کاملا لازم و طبیعی است.

قضیه ی بین دیمون و چین چیست؟

آقای شارپ میداند که مردم کار های دولت چین و سخنرانی کوبنده ی آقای جیمی دیمن را دلیل این افت میدانند.

چین میخواهند قوانین جدیدی درباره ی ارزهای مجازی وضع کند.به نظر من این چیز بزرگی نیست ولی کل بازار دنبال یک بهانه بود تا بیت کوین هایش را بفروشد.و آن دارنده های چینی بیت کوینی که از حرکت دولتشان ترسیده بودند , دودل بودند تا این کار را بکنند یا نه , ولی بالاخره بیت کوین هایشان را فروختند.

و همینطور درباره ی دیمون :

کل قضیه ی ارز های مجازی این است که بتوانند برروی پول های چاپی و دولتی تاثیر بگذارند و اختلال ایجاد کنند.و البته شرکت ها و بانک هایی مثل JP Morgan چیز های زیادی دارند تا با وجود ارز های مجازی از دست بدهند.آقای دیمون فقط رئیس شرکت JP Morgan نیست , اون همچنین کارگردان اول بخش فدرال نیویورک هم هست.کل بازار درباره ی همین است , پول های قدیمی میخواهند جلوی پول های جدید را بگیرند و آن ها را بکوبند.