رئیس و موسس شرکت Gatecoin که یکی از شرکت های بزرگ تبادل(اکسچینج) بیت کوین و اتریوم  است , در طی یک مصاحبه ای در بلومبرگ درباره ی افزایش قیمت بیت کوین و دلایل اون صحبت های زیر را بیان کرد.

افزایش قیمت بیت کوین

فاکتورهای اصلی افزایش قیمت بیت کوین :

او گفت در اواخر امسال بیت کوین قله های جدیدی فتح میکند و ارزشش به ۵۰۰۰$ میرسد.

دلایلی که او اشاره کرد این بود که در بقیه ی بازار ها نابسامانی زیاد است و بازار بیت کوین برای سرمایه گذازی از بقیه ی بازار ها ایمن تر است. او همچنین اشاره کرد که امن بودن بیت کوین برای سرمایه گذاری ذره ذره ارتقا میابد و همین باعث میشود سرمایه گذاران بیشتری به سمت بیت کوین جذب شوند.

 

مقررات در چین :

او همینطور افزود که امیدوار است مقررات جدیدی توسط دولت ها وضع شود چون به مرور زمان نقش بیت کوین پررنگ تر و پررنگ تر از قبل میشود.

 

در ژاپن و آمریکا بیت کوین یک ارز شناخته شده است که ارزش بازار آن به ۷۰ بیلیون دلار میرسد و چین هم میخواهد به جمع این کشور ها ملحق شود و پا به پای آنها پیش برود.چین باید مقررات جدیدی وضع کند تا از پولشویی های احتمالی جلوگیری کند.
پس برای من , این جریان یک اتفاق خوب و عادی هست.

وقتی پول نقد سقوط کند , زمان مناسبی برای بیت کوین و امثال آن است :

او همینطور اضافه کرد که با حالت فعلی بازار مردم روز به روز بیشتر به سمت ارز های مجازی میروند.همین امر که بیت کوین بصورت خصوصی نگهداری میشود این امکان را میدهد که هیچ کس نتواند پولتان را در دست بگیرد.
برخلاف بقیه ی ارز ها (به عنوان مثال:تومان) , بیت کوین توسط بانک مرکزی کنترل نمیشود , و به همین دلیل دولت نمیتواند آن را در اختیار بگیرد.او در آخر گفت که امن بودن بیت کوین دلیل اصلی رشد قیمت آن است.