طبق اعلام کمپانی گوگل، از این به بعد افزونه های معدن کاوی ارزهای دیجیتالی، جایی در فروشگاه مرورگر کروم نخواهند داشت.

گوگل در این مورد اعلام کرد :

“تا قبل از این سیاست های فروشگاه وب کروم اجازه معدن کاوی ارزهای دیجیتالی را به افزونه هایی می داد که فقط به همین منظور طراحی شده بودند و در عین حال به کاربران نیز در خصوص رفتارهای معدن کاوی افزونه اطلاع می دادند. متأسفانه حدود ۹۰ درصد از همه ی افزونه هایی که دارای اسکریپت های معدن کاوی بودند و توسعه دهندگان آن ها سعی کرده بودند آن ها را روی فروشگاه وب کروم بارگذاری کنند، با این سیاست ها تطابق نداشتند و از فروشگاه حذف شدند یا از بارگذاری آن ها جلوگیری به عمل آمد.”

از این به بعد فروشگاه وب کروم افزونه هایی که اقدام به معدن کاوی ارزهای دیجیتال می کنند را نمی پذیرد. افزونه های فعلی که اقدام به معدن کاوی می کنند تا اواخر ژوئن از لیست افزونه ها حذف می شوند. افزونه های در ارتباط با بلاک چین که اهدافی به غیر از معدن کاوی دارند، همچنان در وب استور مجاز شناخته می شوند.

بعد از اینکه اسکریپت های مخصوص معدن کاوی روی مرورگر کروم فعال می شوند، تا بیش از ۸۰ درصد از میزان پردازش پردازنده را به خود اختصاص می دهند. البته شاید این موضوع در کوتاه مدت مشکلی را برای کاربران درست نکند، اما در بلند مدت ممکن است از میزان عمر مفید پردازنده بکاهد و در عین حال کامپیوتر کاربر را بیش از پیش کند نماید.

قبل از این افزونه ای با نام “SafeBrowse” در مرورگر کروم توانسته بود بیش از ۱۴۰ هزار معدن کاوی ارز دیجیتال مونرو را از کاربران کشف کند، در حالی که هیچ یک از این کاربران از اینکه مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند اطلاعی نداشتند.

در کنار گوگل سایر کمپانی ها مثل توییتر، فیسبوک، لینکدین، اسنپچت نیز اقدام به ممنوع کردن تبلیغ در مورد عرضه ی اولیه سکه ارزهای دیجیتالی کرده بودند. عرضه ی اولیه سکه به سرمایه گذاران امکان می دهد که قبل از اینکه یک پول دیجیتالی روانه ی بازار شود، روی آن سرمایه گذاری کنند و به این ترتیب سرمایه ی اولیه برای توسعه ی آن توسط ارائه دهندگان فراهم شود.