یکی از جالب ترین ترانسفرهای تاریخ فوتبال، در واپسین روزهای بازار نقل‌ و انتقالات زمستانی رقم خورد.

البته بحث درباره ی جا به‌ جایی ستاره ای بزرگ از تیم معروفی به تیمی دیگر نیست، بلکه نوع این ترانسفر است که در تاریخ به یاد خواهد ماند.

این اتفاق درباره ی باشگاه هارونوستا اسپور ترکیه است که برای اولین‌ بار در تاریخ، با پرداخت کردن ارز دیجیتالی “بیت‌کوین” به خرید بازیکن اقدام کرد!

این باشگاه برای تقویت تیم دوم خود، با پرداخت رقم ٠,٠٥٢٤ بیت‌کوین، عُمَر فرخ کرغلو را به تیم خود اضافه کرد.

علاوه بر این رقم که با بیت‌کوین برای خریدن این بازیکن اسفاده شد و نزدیک به ٤٣١ یورو می‌ شود، این باشگاه ٥٣١ یورو هم به خود بازیکن پرداخت کرده تا در کل رقم قرارداد خریدشان نزدیک به ٩٦٠ یورو شود. همچنین رسانه‌ های این کشور خبر داده‌ اند که ارزش این قرارداد در مجموع ۴۵۰۰ لیر است.

هلدون صحت، رئیس این باشگاه با تأیید این خبر به رسانه‌ ها گفت:

«برای اولین‌ بار در ترکیه و برای اولین‌ بار در دنیاست که یه باشگاه توانسته با پرداخت بیت‌کوین بازیکن جدیدی بخرد. ما به خود برای چنین موضوعی افتخار می‌ کنیم و می‌ دانیم که همچین حرکتی باعث بهتر شدن چهره ی ترکیه در روابط بین‌الملل خواهد شد.»

فرخ کرغلو در گفتگو با رسانه ها و با در دست‌داشتن گوشی همراهش و نشان‌ دادن بیت‌ کوین‌ هایی که برای خرید او استفاده شده از انتقال خود ابراز خوشحالی کرد و گفت:

«اینکه من اولین نفری هستم که با بیت‌ کوین ترانسفر شدم برای من افتخار است. همانطوریکه رئیس باشگاه گفت، این حرکت کاملا جدید است و امیدوار هستم که از این به بعد بیشتر استفاده شود، چون آینده در اختیار بیت‌ کوین خواهد بود.»