بررسی های تازه مشخص می کند که با اعمال سیاست های سرکوب گرایانه بانک مرکزی چین علیه ارزهای رمزنگار، بیشتر از نیم تریلیون دلار از ارزش سرمایه این ارزها از دست رفته است.
به دنبال کم شدن قیمت ارزهای رمزنگار مجازی تنها ظرف یک ماه، بیشتر از نیم تریلیون دلار از ارزش بازار این ارزها از دست رفته است.
در هفتم ماه ژانویه ی امسال، جمع ارزش بازار ارزهای رمزنگار با رسیدن به ۸۳۵.۶۹ میلیارد دلار به بالاترین رکورد خود رسید. با این حال جمع ارزش بازار ارزهای دیجیتال در روز قبل با رسیدن به ۲۷۸.۵۳ میلیارد دلار، بیشتر از ۵۵۷.۱ میلیارد دلار ارزش خود را از دست داده است.
ارزش بازار سرمایه بیت کوین از وقتی که بیشترین رقم را در دسامبر سال قبل با رسیدن به تقریبا ۲۰ هزار دلار در هر واحد ثبت کرده بود،  ۲۳۳.۵ میلیارد دلار کاهش نشان می دهد.
همچنین دومین ارز رمزنگار محبوب جهان یعنی اتریوم در هفته های اخیر تقریبا ۶۰ درصد افت ارزش داشته و به ۵۷۷ دلار کاهش پیدا کرده است. ریپل نیز که سومین ارز محبوب دیجیتال جهان محسوب می شود بیشتر از ۸۰ درصد ارزش خود را در مقایسه با بیشترین قیمت ثبت شده برای آن از دست داده است.
در این بین فایننشال نیوز در سر مقاله ی خود نوشت که بانک مرکزی چین همه ی پلت فورم های مرتبط با تجارت ارز رمزنگار و عرضه اولیه ارزهای رمزنگار را متوقف می کند و در کل بانک مرکزی چین در حال آماده سازی قوانین سفت و سختی بر علیه ارزهای رمزنگار است که این موضوع یکی از دلایل اصلی سقوط قیمت ارزهای رمزنگار محسوب می شود.
تعدادی از کشورها مثل هند و کره جنوبی نیز در راستای سرکوب ارزهای رمزنگار گام هایی برداشته اند و در آمریکا و بریتانیا بانک های بزرگ انجام تجارت با کارت های اعتباری را ممنوع اعلام کرده اند.