استفان ایواکیان، مدیر عامل بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این موضوع را تایید کرد که در هم اکنون ده ها تحقیق پیرامون فضای ارزهای دیجیتال توسط این سازمان انجام می شوند.

قبل از این صحبت ها، در ماه فوریه گزارش شده بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، شرکت های مظنون به نقض قوانین اوراق بهادار و مشارکت در عرضه ی اولیه ی سکه (ICO) را به دادگاه فراخوانده است.

ایواکیان می گوید :

هم اکنون به صورت فعال مشغول بررسی و تحقیق هستیم. امیدوارم در آینده تحقیقات بیشتری انجام شود.

در یک سال اخیر، نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر روی شرکت هایی که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند افزایش پیدا کرده است. بنابر اعلام این کمیسیون، عرضه ی اولیه ی سکه (ICO) خلاف قوانین بورس آمریکا است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ماه سپتامبر ۲۰۱۷ تا حالا برای جمع کردن اطلاعات از شرکت های فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال، اقدامات زیادی را به عمل آورده است.

هفته ی قبل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بیانیه ی تازه ای را منتشر نمود که بر ثبت قانونی صرافی‌ های ارزهای دیجیتال تاکید داشت. این اعلام به پلتفرم های ترید ارزهای دیجیتال یادآوری کرد که در حوزه ی صلاحیت قضایی و نظارتی ارزهای دیجیتال قرار می گیرند و باید به عنوان یک صرافی ثبت شوند. در ماه فوریه ۲۰۱۸ به دستور کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا معاملات تجاری سه شرکت به دلیل ابهاماتی که پیرامون حوزه ی ارزهای دیجیتال وجود دارد به حالت تعلیق در آمد.

همچنان در آمریکا چارچوب قانونی واضحی برای ارزهای دیجیتال تعیین نشده است. همانطور که مارک لامپرز در مقام مدیر کل امور حقوقی و ریسک Coinbase در مجلس سنای آمریکا به این موضوع اشاره کرده است، سازمان های بزرگ تنظیم مقررات هنوز در خصوص ماهیت ارزهای دیجیتال به توافقی نرسیده اند.

ارزهای دیجیتال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به صورت “اوراق بهادار” تعریف شده اند. کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا، توکن را نوعی کالا در نظر می گیرد، سرویس در آمد داخلی آمریکا می گوید که توکن یک دارایی محسوب می شود و شبکه اجرایی جرائم مالی، توکن را نوعی پول به شمار می برد.