بزرگ ترین بازار بیت کوین

تبادل بیت کوین

ژاپن بزرگ ترین بازار بیت کوین جهان

ژاپن برای دومین بار با داشتن بیش از ۵۰% بازار جهانی بیت کوین , بزرگ ترین بازار بیت کوین در دنیاست.منابع خبری اعلام میکنند که با این میزان از تبدیل  بیت کوین در ژاپن , معامله گران چینی به سمت ژاپن کشیده میشوند و از چین خارج میشوند.

اوایل این هفته دولت چین به مقامات و مسئولان محلی درخواست داد تا اواخر سپتامبر , تمام راه های تبدیل  بیت کوین در چین بسته شوند.دو شرکت معروف تبدیل بیت کوین Huobi و OKCoin توانستند از دولت چین وقت بگیرند و کارشان را تا آخر ماه اکتبر ادامه دهند برای اینکه ادعا کردند در هیچ گونه ICO دست نداشتند.

ولی درکل معامله گران چینی هیچ شانسی دربرابر دولتشان ندارند چون آنها غیر قابل پیش بینی هستند و این طبیعت آنهاست.درصد معامله ی بیت کوین در بازار چین تنها در سه روز به نصف رسیده است. یعنی از ۱۵% به کمتر از ۷% رسیده است.

به گزارش بعضی از منابع قابل اعتماد بیت کوین مثل CryptoCompare کشور چین فقط حدود ۶% از کل حساب های بیت کوین را دارد.

سود بازار آمریکا

با ممنوع شدن  تبدیل بیت کوین به صورت ملی توسط دولت چین , بازار تبادل  بیت کوین آمریکا حالا مقتدرانه در مقام اول قرار دارد.

هرچند بعد از بیانیه ای که چند شرکت بزرگ تبادل چین , مانند BTCC , Huobi و OKCoin , صادر کردند , معامله گران چینی خیلی زود به ژاپن رفتند تا شانسشان را در آنجا امتحان کنند.که این امر باعث شد ۲۰% تبادل به بازار ژاپن اضافه شود و ژاپن بتواند از آمریکا پیشی بگیرد و بزرگ ترین بازار تبادل  بیت کوین شود.

برخلاف بسیاری از گزارشات منفی , بسیاری از توسعه دهندگان برجسته , تحلیلگران , محققان و افراد ماهر در مسائل ارز های مجازی و Blockchain ها مانند سازنده ی Litecoin آقای چارلی لی و سرمایه گذار میلیاردی آقای تیم دریپر خوش بینی خودشان را نسبت به بستن بازار تبادل  بیت کوین بیان کردند.

استواری بیت کوین

آقای لی تاکید کرد که با ممنوع کردن تبادل بیت کوین در چین , فقط روی ۱۰ الی ۱۵ درصد معامله گران جهانی بیت کوین تاثیر گذاشته شد.بله , وقتی معامله گران بی صبر , هنگامی که دولت چین بیت کوین را ممنوع اعلام کرد , بسیار زود بیت کوین خود را فروختند , و یک تغییر اساسی در قیمت بیت کوین به وجود آمد.

در چند هفته ی آینده بازار بیت کوین استوار میشود چون معامله گران از چین به بازار کره ی جنوبی و ژاپن میروند.این دو کشور استانداردها و قوانین اقتصادی زیاد و موثری هم برای ارز های مجازی و هم برای کاربران گذاشتند.

همانطور که لی و دریپر گفتند , بسته شدن بازار تبادل در چین , باعث میشود بازار تبادل بیت کوین در دنیا استوار تر و متعادل تر شود و این امر در دراز مدت بسیار به بیت کوین کمک خواهد کرد.