مدیرعامل توییتر اخیرا پیش بینی کرده است که در آینده ای نزدیک، بیت کوین به ارز واحد جهان تبدیل می شود.

طی مصاحبه ی مجله ی تایمز با مدیر عامل توییتر یعنی جک دورسی، وی گفت که روزی خواهد رسید که جهان در واحد پول به اتحاد برسد و آن ارز جهانی، بیت کوین خواهد بود.

دورسی در این مصاحبه گفت :

“جهان در نهایت به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز روزی تنها یک ارز واحد خواهد داشت. من به شخصه باور دارم که آن ارز واحد بیت کوین خواهد بود.”

دورسی انتظار دارد که پیش بینی اش در ۱۰ سال آینده به واقعیت تبدیل شود. این اولین باری نیست که دورسی این ارز جنجالی را تأیید کرده است. او در طول گزارش اسکوئر در سه ماهه ی چهارم سال ۲۰۱۷ گفت :

“ارز دیجیتال فرصتی است تا بیشتر مردم بتوانند به یک سیستم مالی دسترسی پیدا کنند.”

بیت کوین که روی شبکه ای مجازی از رایانه ها اجرا می شود، راهکاری برای مبادله های پول به روشی کم هزینه و دور زدن نظارت بانک ها و دولت ها بر تراکنش های مالی است.

شرکت اسکوئر از ابتدای سال ۲۰۱۸ سعی کرده است تا خدمات استفاده از بیت کوین را به مشتریان خود عرضه نماید. در نوامبر ۲۰۱۷ و چند هفته پیش از اینکه بیت کوین به بالاترین رقم خود یعنی ۲۰ هزار دلار برسد، اسکوئر اعلام کرد که به بعضی از کاربرانش اجازه می دهد بیت کوین را در اپلیکیشن Cash App خرید و فروش کنند. در ژانویه ی امسال، این شرکت اعلام کرد که در حال گسترش این امکان جدید برای بیشتر کاربرانش است.

دورسی به تحلیل گران گفت :

“کاربرد بیت کوین برای ما در خرید و فروش خلاصه نمی شود. ما به صورت جدی باور داریم که این تکنولوژی برای صنعت ما خیلی متحول کننده است و می خواهیم به سریع ترین شکل ممکن آن را یاد بگیریم.”

دورسی در گفتگوی خود با تایمز خاطر نشان کرد که مشکلاتی در خصوص فراگیر کردن این ارز وجود دارد :

“بیت کوین پر هزینه است و روندی آهسته دارد. ولی همان طور که مردم بیشتر و بیشتر به سمت آن می روند، مشکلات فعلی برطرف می شود. از طرفی فناوری های جدیدتری وجود دارند که می توانند تولید بلاک چین کنند و سطح دسترسی به بیت کوین را زیاد کنند.”