حباب بیت کوین

حباب بیت کوین

از اولین شروع رشد قیمت بیت کوین و هک شدن Mt.Gox , بیت کوین همیشه بعنوان یک حباب در نظر گرفته شده است و به نام حباب بیت کوین شناخته شد که در آینده ی نه چندان دور میترکد.خیلی از مردم این رشد بسیار سریع بیت کوین و سقوط احتمالی آن را با مثالی همچون سقوط Doctom در دهه ی ۱۹۹۰ ذکر میکنندو به آن حباب بیت کوین می گویند.ولی در واقع  هر چه بیشتر میگذرد بیت کوین قله های جدیدی را فتح میکند.اگر بخواهیم رشد قیمت بیت کوین را دقیق بررسی کنیم , میفهمیم که این واقعه چیزی بیشتر از یک حباب بوده و بیت کوین یک مرز شکن حرفه ای است.

عصر ارز های مجازی

فقط امسال , بیت کوین قیمت خود را ۳۵۰% کرد و به ۴۶۵۰ دلار برای هر سکه رسید.البته بیت کوین تنها ارز مجازی ای نیست که امروزه در بازار فعالیت دارد.

امسال کل بازار ارز های مجازی بیشتر از ۸۰۰% رشد داشت که بعضی از آنها حتی از بیت کوین هم بیشتر سود بدست آوردند.

همچنین ریپل در اواسط سال بهترین توانایی خود را نشان داد و حال ارزشش ۴۰۰۰% شده است.

غیر قابل قیاس

با اینکه بیت کوین سرمایه گذاران میلیاردی بسیار زیادی دارد , ولی آقای هووارد مارکس , کسی که حباب Doctom , را پیش بینی کرد , بیت کوین را هم یک حباب میخواند , ولی بررسی های او چیزی کم دارد.

با نگاهی به جدول رشد حباب هایی که در دهه ۱۹۹۰ ترکیدند و رشد بیت کوین یک الگوی آشنایی وجود دارد , هرچند قله هایی که بیت کوین فتح کرده اصلا با حباب هایی مثل Homebuilders و Biotech همخوانی ندارد.

کلمه “رشد” بهتر از “حباب” است

در حالی که راه های جذب مشتری بیت کوین با Doctom یکی است , بسیاری از مردم فکر میکنند بیت کوین در حال بالغ شدن و بزرگ تر شدن است.بیت کوین بجای این که هر سرمایه گذاری را برای خودش جلب کند.

جدیدا شروع به جذب سرمایه گذاران سنتی کرده است.بعضی از کسانی که به ارز های مجازی باور دارند , میگویند که این رشد ها فقط نوکی از سوزن است و به زودی ارزش بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار میرسد