طبق گفته ی موسسه Allianz Global Investors حباب بیت کوین دیر یا زود میترکد.

موسسه ی Allianz Global Investors بازوی سرمایه گذاری بزرگترین شرکت بیمه ی اروپا است که مدیریت حدود ۵۰۰۰ میلیارد دلار دارایی را در اختیار خود دارد. طبق اعلام این موسسه، حباب بیت کوین دیر یا زود میترکد و حتی اگر فن آوری بلاک چین قادر باشد منافع قابل توجهی را نصیب سرمایه گذاران نماید، این ارز دیجیتالی باز هم بی ارزش است.

استفان هوفریچر، رئیس بخش اقتصاد جهانی و استراتژی این شرکت در یادداشتی نوشت :

به نظر ما ارزش ذاتی بیت کویت صفر است. شما بر اساس یک بیت کوین نمی توانید از هیچ کسی ادعایی داشته باشید، در حالی که به طور مثال بر اساس اوراق قرضه حاکمیتی، سهام یا پول کاغذی می توانید چنین ادعایی را داشته باشید و به همین دلیل بیت کوین تضمین کننده ی هیچ جریان درآمدی نیست. هر چند می توان همین استدلال را در مورد طلا نیز داشت، ولی فلز زرد برای بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سال به شکل گسترده ای به عنوان یک ابزار ذخیره ی ارزش مورد پذیرش قرار گرفته است، در حالی که از عمر بیت کوین یک دهه هم نگذشته است.

طبق گفته ی او، بزرگترین ارز دیجیتال دنیا همه ی مشخصه های اصلی یک دارایی حبابی را دارد و از این رو حباب بیت کوین حتما روزی میترکد.

قبل از این اقتصاد دانان دیگری نیز در مورد بی ارزش بودن بیت کوین اظهار نظر کرده بودند. از جمله محققان دانشگاه بیتزبورگ. آن ها به این نتیجه رسیدند که بیت کوین دارایی ای است که از نظر معیارهای سنتی هیچ ارزشی ندارد. همچنین نوریل روبینی، اقتصاد دان معروف بیت کوین را بزرگترین حباب تاریخ بشر خوانده است.