رشد بیت کوین در بازارهای جهانی

از سال ۲۰۱۲ , بیت کوین پتانسیل خوبی برای رشد نشون داده و همواره در سطح جهانی رشد موفقی کرده که اون رو مدیون سطح بالای درخواست بیت کوین توسط موسسه های سرمایه گذاری و همینطور بزرگان سرمایه گذاری جهانی است.یکی از کارشناسان موفق دنیای ارز های مجازی جدیدا یافته های خودش رو منتشر کرده و گفته که چند روز طول کشیده تا بیت کوین به ارزش فعلی خودش برسه.

 

همونطور که در جدول بالا مشاهده می کنید , بیت کوین تقریبا از ارزش ۰$ شروع کرد و در ۳۰۶۰ روز که مساوی با ۸ سال میشود به ارزش ۲۰۰۰$ رسید. این درحالی است که رشد بیت کوین مسیر ۲۰۰۰$  تا ۴۰۰۰$ را فقط در طول ۸۵ روز طی کرد.

خوشبینی موسسه های سرمایه گذاری

درحالی که بیت کوین در حال حاشیه سازی بود و همکاری با بازار سیاه و معاملات غیر قانونی بود , ازسال ۲۰۱۷ وارد فاز جدیدی شد که حتی شرکت های بسیار بزرگ و مولتی میلیاردر ها  مانند  Goldman Sachs , JPMorgan و Fidelity Investments به پادشاه دنیای ارز های مجازی خوشبینی خودشان رو نشان دادن.

شکی دراین نیست که موسسه ی Goldman Sachs مقامات بزرگ خود و مدیرهای ارشد را بسیار تشویق به سرمایه گذاری در بیت کوین کرده است  , و همینطور موسسه Fidelity با تمام تلاش خود، ارز های مجازی رو زیر و رو و جستجو میکند.

حالا ۱۴۰ میلیارد دلار بسیار سخت است که توسط این موسسه ها نادیده گرفته شود.

هنوز هم بعنوان یک حباب به اون نگاه میکنن

ولی از یک طرف , تاریخ دنیای ارز های مجازی هم سرمایه گذاران وال استریت و هم شرکت های تکنولوژی دنیا را متقاعد کرده که ارز های مجازی فقط یک حباب هستند.در نظر یک سرمایه گذار قدیمی به نام Peter Schiff , بیت کوین با رشد ارزش ناگهانی خودش ارزش واقعیش را پنهان کرده و چیزی بیشتر از واقعیت به مردم نشان میدهد.

ولی مسئله اینجاست که , بیت کوین توانسته بعنوان بیشترین ارز مجازی قابل قبول در سراسر دنیا و همینطور امن ترین مکان برای سرمایه گذاری های طولانی مدت , ارزش خودش را بسیار بسیار بالا ببرد.

پوشش وسیع رسانه ای

همین امر باعث شده که شبکه هایی مثل Bloomberg و CNBC پوشش گسترده ی رسانه ای خودشون رو روی رشد بیت کوین آغاز کنند.

در رقابت بسیار شدید بیت کوین با سیار ارز ها , بیت کوین توانست کاربران خودش را در سراسر جهان پیدا کنه و مقبولیت جهانی خودش رو بیشتر کنه.

کی ون-پیترسون , تحلیلگر بانک ساکسو معتقد است که :

این یک امر زودگذر نیست , ارز های مجازی آمده اند تا بمانند.و تنها یک یا دو ارز اصلی وجود خواهد داشت که بیت کوین یکی از اونهاست.دلیلش هم پیشگام شدن و ابعاد بزرگش است”

ولی در آخر , شاید هم بیت کوین حبابی در حال ترکیدن باشد.