بر اساس سندی که روز پنجشنبه در کمیسیون بورس ایالات متحده ثبت شده است، تلگرام در دومین مرحله از پیش فروش خصوصی توکن های دیجیتالی خودش، ۸۵۰ میلیون دلار دیگر سرمایه جذب کرده است.

بعد از اینکه تلگرام در پیش فروش اولیه ی خود حدود ۸۵۰ میلیون دلار از فروش توکن های “گرام” سرمایه جذب کرد، چند هفته قبل خبری غیر رسمی مبنی بر برنامه ی تلگرام برای برگزاری یک پیش فروش خصوصی دیگر منتشر شد که ۹ فروردین با ثبت شدن سند آن در سازمان SEC، به طور رسمی این خبر تایید شد.

با این رقم، سرمایه ی جذب شده ی کل برای تلگرام تا حالا حدود ۱٫۷ میلیارد دلار براورد می شود و این در حالی است که هنوز پیش فروش عمومی ارز دیجیتال تلگرام شروع نشده است. با این میزان از سرمایه ی جذب شده، قبل از شروع عرضه عمومی، بزرگترین ICO تاریخ شکل گرفته است.

در پیش فروش خصوصی تلگرام پایین ترین مبلغ سرمایه گذاری ۱ میلیون دلار است ولی در پیش فروش عمومی امکان خرید توکن با مبالغ زیر ۱۰۰۰ دلار نیز وجود دارد. هنوز زمان دقیقی برای عرضه ی عمومی اعلام نشده است.

پیش بینی می شود که تلگرام برای توسعه ی شبکه مبتنی بر بلاک چین خود مجموعا بیش از ۲٫۵ میلیارد دلار در پیش فروش خصوصی و عمومی خود سرمایه جذب کند.

بنابر خبری رسمی که چندی قبل منتشر شد، ساکنین کشورهای تحت تحریم ایالات متحده و اتحادیه اروپا، حق شرکت در هیچ کدام از پیش فروش های عمومی یا خصوصی ارز دیجیتال تلگرام را ندارند.