جستجوگران بیت کوین

بسیاری از شهروندان ونزوئلایی بعد از رشد تورم کشورشان به ارزهای مجازی مثل بیت کوین رو آوردند تا بتوانند نیاز های اصلی خودشان را تامین کنند.و یکی از دلایل دیگه ی این تغییر در زندگی این شهروندان , قیمت کم قبض برق آنهاست.
به گزارش مجله آتلانتیک ونزوئلا به سقوط خود ادامه میدهد و از تورمی که بدترین تورم در تاریخ این کشور بوده , رنج میبرد.برای حل این مشکل بسیاری از مردم ونزوئلا به بیت کوین روی آوردند چون این راه برای تامین نیاز های اساسی آنها بسیار راحت تر و ارزان تر است.

جستجو بیت کوین

در جستجوی بیت کوین , فرد جستجوگر با انجام چند محاسبه ی پیچیده چند لینک جدید در بلاک چین بیت کوین میسازد , که این فعایت نیاز به منبع برق زیادی دارد.و در نهایت جستجوگران یک توکن جدید بیت کوین دریافت میکنند.بلاک چین یک دفتر مرکزی غیر رسمی است که توسط بیت کوین تایید شده است. بنا به گزارشات , یک جستجوگر بیت کوین که چندین دستگاه جستجو را استفاده میکند , میتواند در ماه ۵۰۰$ دلار بدست آورد که این قیمت برای  یک خانواده ی چهار نفره و تامین نیاز آن ها مثل پوشک بچه و خرید انسولین از خارج از کشور پاسخگو است.

سرکوب دولت

در نهایت , دولت ونزوئلا جستجوی بیت کوین را غیر قانونی دانست و تمام فعالیت های جستجوی بیت کوین را سرکوب کرد. پلیس ونزوئلا جستجوگران بیت کوین را با دلایل “ساختگی” و بخاطر وجود نداشتن قوانین ارز های مجازی بازداشت میکند.همین امر باعث شد بعضی از جستجوگران بیت کوین این فعالیت ها را بسیار مخفیانه انجام دهند , در حالی که بقیه ی جستجوگران به اتریوم و Zcash رو آوردند تا سود بیشتر و پایدارتری نصیب آنها شود.