بعد از افزایش قیمت ها و کلاهبرداری ها و همچنین ارتباطات نگران‌ کننده با فعالیت های جنایی، مقامات سراسر دنیا در حال پیاده‌ سازی محدودیت هایی بر علیه ارزهای دیجیتال هستند.

چندی قبل گوگل تبلیغات ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرد و با گذشت مدتی کوتاه، توییتر هم اقدامات نظارتی را برای آماده‌ سازی ممنوعیت های متعدد آگهی‌ های رمزنگاری شده شروع کرده است و به نظر کسانی که به دنبال تبلیغات ارزهای رمزنگاری شده و محصولات مرتبط با آن هستند، به زودی قادر نیستند از این پلت‌ فرم اجتماعی استفاده کنند.

طبق گزارش های منتشر شده، ممنوعیت تبلیغات برای ارائه ی سکه‌ های اولیه (ICOs)، فروش اجناس رمزنگاری شده و کیف پول‌ ارز دیجیتال طی یک هفته ی آینده و در سراسر دنیا رونق خواهد یافت.

اگر این موضوع درست باشد، این حرکت تقریبا شبیه به تصمیمی است که گوگل درباره ی ارزهای رمزنگاری شده گرفت و طی آن تبلیغات مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده را در تبلیغات خود در این هفته ممنوع کرد. همچنین فیسبوک که در ژانویه همین کار را در بخشی از اقدامات سرکوب کننده ی محصولات و خدمات مالی که اغلب با شیوه‌ های تبلیغاتی گمراه کننده یا فریبنده همراه است، انجام داد.

در همین باره، کره جنوبی و چین هر دو پیشنهاد سکه‌ های اولیه را به شکل کامل ممنوع کرده‌ اند.

نکته ی دیگر آنکه گوگل و فیسبوک هم اکنون حدود سه چهارم کل تبلیغات اینترنتی ایالات متحده را کنترل می کنند؛ سهم این آگهی ها در توییتر خیلی کوچک است ولی با هر شرکت بزرگ که در بازار کار می کند، دنیای رمزنگاری کمی کوچکتر جلوه می کند.