جاد گرگ، فرماندار قبلی نیوهمپشایر و سناتور سه دوره‌‌ ی مجلس سنا‌ی آمریکا باور دارد که بیت کوین قادر است دید دنیا را نسبت به پول عوض کند.

روز قبل، روزنامه ی The Hill در این مورد مقاله ای را منتشر کرد. گرگ در این مقاله درباره ی نظر خود بیشتر توضیح داد که چرا تصور می‌ کند مردم بیت کوین را باور دارند، بیت کوین چطور می‌ تواند مورد استفاده قرار گیرد و چه تاثیری در اقتصاد دنیا خواهد داشت.

او در گفته های خود تا حدودی بیت کوین را با طلا مقایسه کرد و به این مسئله اشاره کرد که طلا به دو علت ارزشمند است؛ اول از همه کمیاب است و دوم در حد زیادی مورد پذیرش بانک‌ ها قرار دارد. این در حالی است که بیت کوین در درجه ی نخست از سمت کسانی که روی آن سرمایه گذاری می‌ کنند حمایت می‌ شود.

وی افزود :

فرق بزرگ بین بیت کوین و طلا این است که بیت کوین فعلا در حوزه کنترل بانک‌ های مرکزی قرار نگرفته است. بیت کوین توسط هیچ سازمان دولتی ، بانک مرکزی و یا کشور خاصی کنترل نمی‌ شود. البته این دیدگاه خیلی سنتی است. بیت کوین قادر است تحول بزرگی در معاملات تجاری دنیا به وجود آورد. هر وقت مردم به حد کافی باور کنند که بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری ارزش حقیقی دارد، به یک عصر نو ورود کرده ایم. عصری که پتانسیل تکان‌ دهنده یک ارز جهانی را در خود دارد.

او همچنین از اهمیت دلار در اقتصاد دنیای امروزی صحبت کرد و گفت:

پیش بینی این دشوار است که اگر یک روز دلار هسته اصلی تجارت نباشد دنیا چگونه خواهد بود.