شرکتی فرانسوی دستگاه گرمایشی خاصی را طراحی نموده که از آن می توان برای جمع آوری و خرید ارز دیجیتال نیز استفاده کرد و همین فرایند منبع تولید انرژی گرمایی دستگاه مذکور محسوب می شود.

این دستگاه گرمایشی که QC-۱ نام دارد، به دو پردازنده گرافیکی AMD مجهز است و با استفاده از آن می توان هر ماه ارز دیجیتال ether را به ارزش ۱۲۰ دلار جمع آوری نمود.

جمع آوری و خرید ارز دیجیتال معمولا موجب ایجاد گرمای زیادی در سخت افزار رایانه های شخصی می شود و همین امر دلیل شکل گیری ایده ی تولید دستگاه گرمایش خانگی مبنی بر استفاده از همین انرژی گرمایشی شده است.

این دستگاه شبیه به یک رادیاتور سیاه رنگ است که با یک پنجره مشبک و چوبی تزئین شده است. پردازنده های گرافیکی مورد استفاده در این دستگاه گرمایشی Sapphire NITRO و Radeon RX ۵۸۰ نام دارند. ۸ گیگابایت رم نیز برای این دستگاه پیش بینی شده است.

جمع آوری و خرید ارز دیجیتال از طریق این دستگاه بر اساس تنظیمات پیش فرض انجام می پذیرد، ولی کاربر می تواند به جای خرید ether از این دستگاه برای خرید ارزهای دیجیتال دیگری مثل litecoin یا bitcoin استفاده کند.

راه اندازی این دستگاه ده دقیقه زمان می برد وبعد از آن به صورت آنلاین و با استفاده از کابل Ethernet به شبکه وصل می شود. در ادامه مالک این بخاری می تواند فرایند خرید ارزهای دیجیتال و گرم شدن خانه را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه تحت نظر بگیرد. قیمت این محصول ۳۵۷۰ دلار است.