بعد از بانک های آمریکایی، نوبت به بانک‌ های انگلیسی رسید تا خرید بیت کوین را با استفاده از کارت اعتباری ممنوع کنند.
گروه بانکی لیویدز که بانک های هالیفاکس، اسکاتلند، ام ان بی ای و لیویدز را اداره می کند، به مشتریان خود گفت که حق استفاده از کارت های اعتباریشان برای خرید بیت کوین را ندارند.
در اطلاعیه ی این گروه آمده است :
ما نقل و انتقالات کارت های اعتباری به منظور خرید ارزهای دیجیتال را قبول نمی کنیم.
این برای نخستین بار است که یک مجموعه بانکی در انگلیس چنین محدودیتی در زمینه خرید ارزهای دیجیتال اعمال می کند و شاید در آینده بانک های دیگری هم دست به همچین اقدامی بزنند.
البته این محدودیت مانع از خرید و فروش ارز دیجیتال توسط مشتریان بانک های یادشده نمی شود، ولی می توان آن را نشانه ای از بدبینی نظام بانکی انگلیس به ارزهای دیجیتال تلقی کرد.
ارزش هر بیت کوین از ۸۰۰ دلار در ماه ژانویه سال قبل به رقم بی سابقه ی ۱۹۷۸۳ دلار در اواخر دسامبر گذشته افزایش یافت. هر چند در حال حاضر این رقم به حدود هفت هزار دلار به ازای هر بیت کوین سقوط کرده است.
قبلا نیز بانک های جی پی مورگان و سیتی گروپ در ایالات متحده هم به چنین اقدام مشابهی بر علیه بیت کوین دست زده بودند. خیلی از سیاستمداران در آمریکا و اروپا نگران پولشویی با استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هستند. ترزا می، نخست وزیر انگلیس ب تازگی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس در مورد سواستفاده جنایتکاران از ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین هشدار داده بود.