دو بانک بزرگ در آمریکا خرید بیت کوین با استفاده از کارت های اعتباری را ممنوع اعلام کردند.

همزمان با کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، بانک های آمریکایی در حال توقف مشتریان خود از خرید بیت کوین از طریق کارت های اعتباری هستند.

جی پی مورگان چیس و بانک آمریکا اعلام کردند که خرید بیت کوین را از طریق کارت های اعتباری ممنوع کرده اند و این موضوع می تواند باعث درگیر نشدن مشتریان این بانک ها در تجارت بیت کوین شود.

بانک ها و موسسات ارائه دهنده ی کارت های اعتباری برای تراکنش ارزهای دیجیتال به دلیل نوسان بسیار زیاد در آن ها در معرض خطر جدی قرار گرفته اند.

بر این اساس بانک آمریکا و جی پی مورگان چیس هم این ممنوعیت ها را در رابطه با خرید بیت کوین اعمال کرده اند. بانک آمریکا اعلام کرد که در مورد این موضوع نگرانی دارد که مشتریان آن بیشتر از توان مالی که دارند به خریدن بیت کوین اقدام کنند.

با این حال نرم افزار اسکوئر‌کش امکان خرید و فروش ارز بیت‌ کوین را برای همه ی کاربران خود فراهم نموده است. اسکوئرکش، نرم افزار ارسال و دریافت ارز فیات توسط شرکت پرداخت موبایلی اسکوئر است و به تازگی امکان ارسال و دریافت بیت‌ کوین را نیز برای همه ی کاربران خود به‌ جز کاربران شهرهای نیویورک، جورجیا، هاوایی و وایومینگ فراهم نموده است.

مدیرعامل اسکوئر و توییتر یعنی جک دورسی، ۳۱ ژانویه طی توییتی این از این قابلیت پرده برداری کرد و گفت:

حالا نرم افزار کش تقریبا در دسترس بیشتر مشتریان است. ما از بیت‌ کوین پشتیبانی می‌ کنیم، چون آن را یک مسیر طولانی مدت برای رسیدن به یک دسترسی مالی بزرگ‌ تر می‌ دانیم.

از وقتی که اسکوئر روی شبکه PoS در حال فعالیت است، اضافه کردن قابلیت خرید و فروش بیت‌ کوین برای سرویس موبایلی‌ اش این معنی را می دهد که در آینده هر پذیرنده‌ ای که از سیستم پرداخت اسکوئر استفاده کند توانایی پذیرش بیت‌ کوین را نیز دارد.

همچنین در سایت اسکوئر توضیح داده شده است که کاربران قادرند تا ۱۰۰۰۰ دلار بیت‌ کوین را در هر هفته بخرند و محدودیتی برای فروش بیت‌ کوین هم وجود ندارد. گفتنی است که این شرکت کارمزدی بابت خرید و فروش‌ ها دریافت نمی کند.

ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ بود که اسکوئر اعلام کرد امکان خرید و فروش‌ بیت‌ کوین را برای ۳ میلیون نفر از مشتریان خود فراهم می‌ کند و پس از اعلام این خبر، سهام اسکوئر بیشتر از ۳ درصد زیادتر شد.