دادستانی کره جنوبی خبر از دستگیری مدیرعامل یک صرافی ارزهای دیجیتالی در این کشور داد. این صرافی که با عنوان “کوین نست” فعالیت می کند با چند اتهام مواجه شده است.

طبق گفته ی دادستانی کره جنوبی، کیم ایک هوان و یکی از اعضای ارشد این صرافی به اتهام کلاه برداری و اختلاس بازداشت‌ شده اند. دادستانی درباره ی اتهام آن ها اعلام کرده است که هوان و همدست های وی اقدام به انتقال پول ها از حساب کاربران به حساب خود می کرده اند. همچنین دادستان این کشور اعلام کرد که یک صرافی دیگر نیز تحت نظر قرار است.

این دستگیری بعد از این انجام شد که در ماه گذشته سه صرافی در بخش یئودو (Yeouido) مورد ظن مسئولین دادستانی در کره جنوبی قرار گرفتند. یئودو را می توان مشابه وال استریت در آمریکا دانست.

با انتشار این خبر می توان گفت که در چند ماه اخیر دولت کره جنوبی رویکردهای جدی تری را نسبت به حوزه ی ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است که می توان بعضی از آن ها را مثبت و تعدادی را نیز منفی به حساب آورد. کاخ ریاست جمهوری این کشور، مدتی قبل اعلام کرد که به دنبال شفافیت بیشتر در حوزه ی ارزهای دیجیتال است تا به این وسیله بتوان فعالیت های غیرقانونی را از این بخش پاک نمود.

بنا به عقیده ی دولت مردان این کشور، شفافیت بیشتر در صدر فهرست اولویت های کره قرار دارد و این امر فقط با پیروی از چهارچوب های مشخص شده امکان پذیر است.

ژانویه ی امسال، دولت کره دستور داد تا اقدامات محتاطانه ی بیشتری را در رابطه با صرافی های ارزهای دیجیتالی به اجرا در بیاورند.

کوین نست پنجمین صرافی بزرگ از حیث حجم معاملات در کره جنوبی بود. آسیا و به خصوص کره جنوبی اخیرا به یکی از بزرگ ترین مراکز ارزهای دیجیتالی در دنیا تبدیل شده است. غول نرم افزارهای پیام رسان در کره جنوبی با عنوان “کاکائو” و لاین” یکی از بزرگ ترین نرم افزارهای اجتماعی در آسیا به دنبال استفاده از بلاک چین در برنامه های خود هستند.