در ماه های اخیر کاملا مشخص است که ونزوئلایی های برای ذخیره کردن دارایی های خود به خریدن ارز های مجازی رو آوردن و میخواهند مکان امنی برای سرمایه گذاری پیدا کنند تا از اقتصاد در حال فروپاشی کشورشان در امان بمانند.

 

از وقتی که بولیوی فرو پاشیده شد , مردم ونزوئلا بیشتر و بیشتر به سمت بیت کوین روی می آورند.

 

سایت معتبر Investing.com به این موضوع اشاره میکند که فقط شهروندان ونزوئلا نیستند که گرایششان به بیت کوین بیشتر شده است.

تحقیقاتی که در اطلاعات بدست آمده از سرمایه گذاری های اخیر صورت گرفته ، ده تا از برترین کشورهایی که به ارزهای مجازی دسترسی دارند رو مشخص کرده و نکته ی جالبی در این لیست دیده میشود. شهروندان کشورهایی است که ارز کشورشون در حال سقوط هست
کم کم به سمت سرمایه گذاری در ارز های مجازی روی می آورند در حالیکه همچنان با کم ارزش شدن پول هایشان هم دست و پنجه نرم میکنند.

 1. ونزوئلا ۳۶%
 2. کلمبیا ۱۸%
 3. آرژانتین ۱۵%
 4. بلاروس ۱۳%
 5. اوکراین ۱۱%
 6. برزیل ۱۱%
 7. آلمان ۱۰%
 8. انگلستان ۸%
 9. مصر ۷%
 10. روسیه ۶%

۵ کشوری که در سال ۲۰۱۷ ارز های آنها بدترین سقوط را داشتند به ترتیب زیر می باشند

 1.  آرژانتین
 2.  بلاروس
 3.  ونزوئلا
 4. انگلستان
 5.  مصر

همگی به لیست ۱۰ کشور برتر در خرید بیت کوین راه یافتند. ارز رسمی این کشورها بخاطر مسائل سیاسی , انتخابات , ارزش نفت خام و بقیه فاکتور ها بشدت تغییر کرده است.

 

سقوط مالی یعنی انفجار رشد ،ارز های مجازی؟

با ورود این سرمایه گذاران به بازار ارز های مجازی , یکی از دلایل رشد ارزش بیت کوین در سراسر جهان شده است.درحالی که این کشور های در تلاش این هستند که ارزش ارز های رسمی خود را بیشتر و بیشتر کنند , و رشد ارزش بیت کوین روز به روز بیشتر میشود.تغییر مکان سرمایه ی عظیمی از کشور های در حال سقوط به جهان ارز های مجازی باعث این انفجار رشد ارزش آن میشود.

دسترسی به بیت کوین

همینطور که هرروز ارزش پول نقد در این کشور ها کمتر و کمتر میشود , و مردم به جای بهتری برای ذخیره اموال خود میگردند , دسترسی به بیت کوین بسیار آسان تر میشود و رشد ارزش بیت کوین بالا تر می رود وشرکت هایی مثل : CryptoPay و Coinbase با پیشنهادات مناسب خود , دسترسی مردم این کشور ها را به بیت کوین بسیار راحت تر میکنند.و همینطور با بوجود آمدن دستگاه های خودپرداز بیت کوین که در سرتاسر دنیا درست شده است , مشتری مداری های بیشتری از طرف بیت کوین میبینیم.درست است که تقریبا هر ۵ کشور نام برده شده اقتصاد های ضعیفی دارند و هیچ تاثیر اساسی در بازار جهانی نمیگذارند ولی میشود گفت که به تنهایی میتوانند بازار بیت کوین را زیر و رو کنند.با بالا رفتن قیمت ها و کم ارزش شدن ارز کشور های دنیا , دنیای ارز های مجازی در حال خودنمایی است و چون دولت کشور ها نمیتوانند هیچ دخالتی در معاملات و یا دارایی های ارز های مجازی داشته باشند , مردم بیشتر و بیشتر به دنبال مکانی امن برای سرمایه گذاری هستند!