ریپل به‌ صورت رسمی اعلام کرد که توافق نامه‌ ای مالی را با صندوق پول عربستان سعودی امضا کرده که از طریق آن پرداخت‌ های برون‌ مرزی این صندوق به‌ صورت ریپل نیز ممکن می شود. همه ی بانک‌ های عربستان سعودی شامل این توافق می شوند.

صندوق پول عربستان سعودی با ایجاد یک سامانه ی آزمایشی امکان استفاده ی بانک‌ های این کشور از نرم‌ افزار مخصوص شرکت‌ ها و نهادهای ریپل را فراهم نموده است. به این ترتیب این بانک‌ ها این امکان را دارند که به وسیله ی روش end-to-end همه ی پرداخت‌ های برون‌ مرزی خود را به‌ صورت آنی انجام دهند.

این نخستین نمونه از کارهای مشابهی است که توسط دولت و صندوق پول عربستان برای همه ی بانک‌ های این کشور صورت گرفته است تا بانک‌ ها قادر باشند از سرویس xCurrent بهره‌ ببرند. از طرف قانون‌ گذاری‌ ها و آئین نامه‌ های مرتبط نیز برای هر تسهیل استفاده از این نرم‌ افزار به تصویب نهادهای مختلف رسیده است.

دلیپ رائوم، مدیر بخش نوآوری‌ های بین‌ المللی ریپل در این مورد گفت :

بانک‌ های مرکزی در سراسر دنیا مایل به استفاده از تکنولوژی بلاک چین هستند. چون آن ها فهمیده اند که به‌ وسیله ی این تکنولوژی قادرند تراکنش‌ های متفاوتی را با موانع کمتر و هم برای مشترکین حقوقی و حقیقی به انجام رساند. صندوق پول عربستان سعودی نخستین بانک مرکزی است که منابع مورد نیاز برای بانک‌ های داخلی خود را به خاطر انجام تبادلات آنی در بستر دفترکل توزیع شده ریپل، فراهم می‌ آورد.

هم اکنون ریپل با بیشتر از صد موسسه ی مالی در ارتباط است که از مهم‌ ترین آن ها می‌ توان به توافق اخیرشان با موسسه “لیان لیان” اشاره نمود که در هفته ی قبل با این غول عرصه پرداخت‌ های بین‌ المللی در چین، منعقد شد.