ریپل

درحالی‌که امسال بیت کوین و اتریوم توجه همه را به خود جلب کرده بود، یکی دیگر از ارزهای مجازی به نام ریپل با افزایش قیمت در روز جمعه ازنظر رشد درصدی گوی سبقت را از دیگر ارزها ربود.
درحالی‌که ارزش ارزهای رمزپایه سقوط کرده بود و تلاش می‌کردند تا خود را تثبیت کنند، قیمت Ripple افزایش پیدا کرد. این امر با توجه به این‌که ارزش اکثر ارزهای رمزپایه کاهش پیداکرده بود، بسیار قابل‌توجه است. در چند روز گذشته، قیمت بیت‌کوین، بیت کوین‌کش و لایت کوین نیز با افت مواجه شدند. در حقیقت، از میان بیست ارز رمزپایه برتر در بازار،Ripple به‌عنوان تنها ارز رمزپایه سود‌آور در آن روز معرفی شد. اکنون ارزش کل بازار ریپل، اتریوم را پشت سر گذاشته است.
بااین‌حال بیت کوین با حاشیه امنیت بالای ۲۴۷ میلیارد دلاری بالاترین ارزش کل بازار ارزهای مجازی را در اختیار دارد و به نظر نمی‌رسد هیچ گزینه دیگری حداقل در آینده نزدیک، توان رقابت با آن را داشته باشد.
ازنظر سهم بازار نیز بیت کوین ۴۱ درصد را در اختیار دارد و ریپل و اتریوم به ترتیب با ۱۲٫۵ و ۱۲٫۱ درصد در جایگاه‌های دوم و سوم قرارگرفته‌اند.
برای درک بهتر رشد این ارز کافی است بدانید که ریپل سال قبل یک سنت ارزش داشته اما هفته قبل بهای آن به یک دلار رسید و تا جمعه دو برابر شد.
بر اساس اطلاعاتی که در وب‌سایت این شرکت ارائه‌شده بیش از صد شرکت از شبکه آن‌ها استفاده می‌کنند و علاوه بر این بانک‌های ژاپنی و کره‌ای در حال تحقیق بر روی این شبکه هستند. همچنین، بانک‌های متعددی نظیر اس‌ای‌بی که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های سوئد است، از Ripple برای تسویه صدها میلیون دلار در تراکنش‌های مشتریان بسیار مشهور خود استفاده کرده‌اند.
تحلیل‌گران این موج افزایش اخیر قیمت ریپل را به مشارکت تازه ایجادشده بین «هلدینگ‌های اس‌بی‌آی» و شرکت‌های بزرگ کارت اعتباری در ژاپن نسبت داده‌اند. «اس‌بی‌آی ریپل آسیا»، یک سرمایه‌گذاری مشترک توسط هلدینگ‌های اس‌بی‌آی و ریپل است. اس‌بی‌آی ریپل آسیا، کنسرسیومی از شرکت‌های کارت اعتباری ژاپن را برای آزمایش، پیاده‌سازی و راه‌اندازی راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین ریپل ایجاد کرده است.

در زمان نگارش این مطلب ارزش Ripple  $۲٫۰۶ قیمت گذاری شده است . جهت خرید ریپل یا فروش ریپل با ما تماس بگیرید .