Sputnik در یک مقاله اعلام کرد که سازنده و موسس شبکه ی مجازی تلگرام در مصاحبه ای گفت که باور دارد بیت کوین تسلط آمریکا را بر روی اقتصاد جهانی کم میکند.او همینطور افزود که ارز های مجازی توانایی این را دارند تا اقتصاد جهانی را دوباره از نو فرم دهند.

برای اولین بار در ۷۰ سال اخیر , اقتصاد جهانی فرصتی برای فرار از زیر دست ایالات متحده را دارد. کشوری که ارز رسمی خود را به عنوان ارز رسمی بازار بورس جهانی معرفی کرده , و به همین دلیل , دلار های نامحدودی چاپ میکند و پول های هنگفتی بابت این کار از تمام کشور های جهان میگیرد.

در حالتی دیگر , برنامه ریزان حکومتی از چاپ پول های خود سود میکنند.بیت کوین با معرفی خود بعنوان یک ارز عادلانه تر نسبت به دلار میتواند جایگزین خوبی در اقتصاد باشد.این واقعه که Bitcoin تنها ۲۱ میلیون واحد در دنیا از آن وجود دارد , به این معنی است که سازندگان بیت کوین هیچ سودی از این موضوع نمیبرند. در واقع این امر یک مانعی بر سر راه پر رونق بانکداری های جهانی است.بیت کوین به کشور ها اجازه میدهد که از زیر بار پرداخت پول های بسیار سنگین به آمریکا در بروند.

سازنده ی تلگرام همچنین یک قدم جلوتر گذاشت.او ایده ی دولت روسیه را مبنی بر اینکه میخواهند بر Bitcoin نظارت داشته باشند شدیدا نقد کرد.دولت روسیه فقط به سرمایه گذارانی که خودش تایید کند اجازه ی سرمایه گذاری در بیت کوین را میدهد و پاول دوروو بر این عقیده است که این حرکت “محدود کردن” است.این کار باعث میشود سرمایه گذاران خرده پا هرگز رشد نکنند.همینطور این امر باعث جلوگیری رشد بیت کوین در بازار سهام میشود.

“بجای اینکه مثل ژاپن و کشور های دیگه ی آسیایی بخواهند دنیا را متعادل کنند و دلار را میان بردارند , دولت روسیه میخواهند قوانین محدود کردن ارز های مجازی را در کشورش وضع کند که این کار باعث میشود مردم کمتر به سراغ آنها بروند.و به همین خاطر بیت کوین روسیه را تحریم کرد.

آیا فکر میکنید سازنده ی تلگرام , آقای پاول دوروو , راست میگوید و در بیت کوین میتواند تسلط آمریکا را کم کند؟