دلار آمریکا در مقابل باارزش ترین ارز مجازی بیشترین کاهش قیمت خود را بعد از سال ۲۰۰۳ در ماه های پایانی ۲۰۱۷ ثبت کرد و از ارز های دیگر مثل یوئن چین و ین ژاپن کمتر شد.

 

درحالی که , بیت کوین , باارزش ترین ارز مجازی بازار با دارایی ۲۲۷ میلیارد دلار , درحال اتمام سال ۲۰۱۷ با رشد ۱۳۴۱% و تبدیل شدن به یکی از باکارآمد ترین ارزهای مجازی به همراه ریپل , لایتکوین , دش و اتریوم است.

بسیاری از تحلیل گران مانند کریس گفنی , رئیس بازار جهانی در اوربانک , دلار بدون هیچ نشانه ای از بهبود , در سال ۲۰۱۸ ارزش خودش را بیشتر از دست میدهد.

“دلار در سال ۲۰۱۸ با مشکلات بیشتری روبرو خواهد بود.و دلت فدرال به تنهایی با مبارزه با اینامر اقدام نخواهد کرد.”

جنس نوردویگ , رئیس Exante Data به شبکه CNBC گفت تحلیل گران حق دارند که بعد از افت قیمت دلار انتظار بهبود قیمت اون رو داشته باشند ولی ایندفعه قیمت دلار بسیار کم شده است.

سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین و پژوهشگران ارزهای مجازی باور دارند که بالا رفتن قیمت ارزهای مجازی قدمی جدی و جدید برای جدا کردن کشور ها و ارز هاست.

برای چندین دهه , کشورها کنترل مطلق را روی امور مالی دنیا داشتند , و یکی از مهم ترین آنها امور پول های دولتی و ارزهای چاپی بود که خیلی راحت میتوانستند تعداد آن هارا بیشتر کنند.

در نوامبر , رئیس شرکت Shapeshift آقای اریک ورهیس اعلام کرد که قیمت بیت کوین همراه بالا رفتن ارزش کل بازار ارزهای مجازی در حال بیشتر شدن است.چون این ارز استوار بر کاربران و فعالیت اونهاست و توسط دولت حمایت نمیشود , جایگزینی مناسب برای پول های دولتی و چاپی است. او گفت :

“چرا بیت کوین درحال رشد است؟ چون وقتش رسیده تا پول را از کشور ها جدا کنیم.”

بعد از نقد های وارد آمده به سخنان او , او گفت :

“بالا رفتن قیمت های ارزهای مجازی در زمان کوتاه ممکن است تقلبی باشد و دوباره قیمت آنها کم شود , قبول. ولی بالا رفتن قیمت آنها در طولانی مدت این را نشان میدهد که مردم به ارزهای مجازی نیاز دارند.”

جدولی بسیار مهم

اوایل این ماه , ZeroHedge جدولی منتشر کرد و آن را “مهم ترین جدول در دنیا” معرفی کرد , که نشان میدهد قیمت دلار از سال ۱۹۸۷ چگونه کم و کمتر شده است. در حالی که بیت کوین در ۸ سال حضورش , غیر از سال ۲۰۱۴ , همیشه رشد کرده است , خزانه داری ایالات متحده در حال فروپاشی تدریجی است.

پژوهشگران ابراز نظر کردند و گفتند که ارزهای مجازی تقلبی هستند یا ارزهای دولتی ای که به تدریج در حال افت قیمت هستند یک حباب اقتصادی هستند؟