سامسونگ در حال کار بر روی سخت‌ افزاری برای ماینینگ ارزهای دیجیتال است.

در سال‌ های اخیر، ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌ چین توجه فراوانی را به‌ سمت خود جلب کرده‌ اند. با توجه به سود زیاد حاصل از سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال، طی مدت اخیر سرمایه‌ گذاران زیادی نسبت به تزریق سرمایه‌ ی خود به این بازار ترغیب شده‌ اند. در حالی که بعضی ها ترجیح می‌ دهند برای برگشت زودتر سرمایه‌، ارزهایی مثل بیت‌کوین را خریداری کنند، علاقه‌ مندان به دنیای فناوری مایل هستند تا با بهره‌ گیری از سخت‌ افزارهای قدرتمند، به ماینینگ ارزهای دیجیتال بپردازند. به همین دلیل تقاضا برای کارت‌ های گرافیک بالارده و کامپیوترهای قدرتمند، افزایش بسیاری داشته است.

ماه ها قبل، سامسونگ با ساخت سیستمی متشکل از چندین گلکسی S5، برای اولین بار به فضای ارزهای دیجیتال ورود کرد. با اینکه این پروژه‌ بیشتر جنبه‌ ی آزمایشی داشت، اما حالا به‌ نظر می‌ رسد که سامسونگ برای بهره بردن از بازار پرتقاضای ارزهای دیجیتال در حال کار کردن بر روی سخت‌ افزار تجاری برای ماینینگ ارزهای دیجیتال است.

گفته می‌ شود سامسونگ ساخت تراشه‌ های ASIC ویژه‌ی ماینینگ بیت‌ کوین و سایر ارزهای دیجیتال را شروع کرده است. انتظار می‌ رود که سامسونگ از همین ماه این تراشه‌‌ ها را در اختیار یک تولید کننده‌ ی ناشناس ابزارهای ماینینگ در چین قرار بدهد.

این گزارش حکایت از این دارد که سامسونگ در این پروژه، عمدتا نقش تولید کننده‌ ی تراشه را دارد و تولید انبوه تراشه‌ های ASIC را از پایان همین ماه شروع می شود.

باید گفت که سامسونگ این تراشه‌ ها را به افراد عادی با توانایی ماینینگ ارزهای دیجیتال نمیفروشد، بلکه به خاطر قراردادی که سال قبل با یک شرکت چینی تولید کننده‌ ی ابزارهای ماینینگ بست فقط آن‌ ها را در اختیار این تولید کننده‌ ی  چینی قرار می دهد.

چندی قبل شایعاتی مربوط به عقد قراردادی میان سامسونگ و Baikal، شرکت روسی تولید کننده‌ ی سخت‌ افزار ماینینگ بیت‌ کوین برای تأمین تراشه‌ های ASICC در فضای مجازی پخش شد. سال قبل سامسونگ با پایان‌‌دادن به سلطه‌ ی ۲۴۴ ساله‌ ی اینتل به بزرگ‌ ترین شرکت فعال در صنعت نیمه‌ هادی تبدل شد. پس با در نظر گرفتن تلاش کره‌ ای‌ ها برای گسترش دادن کسب‌ و کار نیمه‌ هادی خود، آنقدر هم جای تعجب ندارد که این شرکت در جست‌ و جوی فرصت‌ های تازه، به بازار ماینینگ ارزهای دیجیتال وارد شود.