کشور های سوئیس، قزاقستان و ارمنستان هم برای اقامه دعوی علیه منع تبلیغات ارزهای دیجیتال به جمع روسیه، چین و کره جنوبی پیوستند.

بعد از اخبار منفی شرکت های اینترنتی بزرگ، مبنی بر محدودیت تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال، شرکت های وابسته به فناوری ارز دیجیتال و بلاک چین در کشورهای روسیه، چین، کره جنوبی و هم اکنون سوئیس، قزاقستان و ارمنستان طرح یک دعوی مشترک را آماده کردند. به تازگی یک کارآفرین روسی به اسم ولادمیر اورِهُو ضمن تنظیم یک شکایت حقوقی خواهان دریافت یک خسارت ۲ میلیارد روبلی از نماینده گوگل در روسیه شده است.

این شرکت ها تصمیم گرفته اند که علیه گوگل، توییتر، و فیسبوک شکایت تنظیم کنند. برنامه ی تشکیل این پرونده اولین بار در تاریخ ۲۷ مارس اعلام شده بود. انجمن ارزهای دیجیتال و بلاک چین در روسیه (RACIB)، انجمن کسب و کار سرمایه گذاری در کره، و انجمن سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در چین (LCBT)، از جمله شاکیان این پرونده هستند.

به نقل از Yury Pripachkin رییس مجموعه RACIB؛ شاکیان جدیدی به این پرونده پیوسته اند که شامل یک شرکت فین تک سوئیسی به نام InnMind، انجمن بلاک چین ارمنستان و انجمن بلاک چین و ارزهای دیجیتال در قزاقستان می شوند.

در ماه می ۲۰۱۸ در نیویورک به این شکایت رسیدگی خواهد شد. طبق گفته ی Yury Pripachkin حق الوکاله ی لازم در یک کیف پول دیجیتالی ثبت شده در استونی ذخیره می شود.

در تاریخ ۳۰م ژانویه، فیسبوک با اشاره به “محتوی تبلیغاتی گمراه کننده و فریبکارانه” تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) را ممنوع اعلام کرد.

بعد از این قضیه، گوگل در مارس امسال در یک بیانیه اعلام کرد که از ژوئن امسال هرگونه تبلیغ در ارتباط با ارز دیجیتال در اد وردز ممنوع خواهد بود.

در اواخر ماه مارس، توئیتر خبر منع تبلیغات ارز دیجیتال، عرضه اولیه سکه، صرافی ها، خدمات کیف پولی را تایید کرد. هرگونه تبلیغ در این زمینه ممنوع خواهد بود، مگر از سوی شرکت های دولتی باشند.

به تازگی جان مک آفی، چهره ی برجسته ی دنیای ارز دیجیتال و یک مهندس نرم افزار اعلام کرد که در ازای انتشار هر تبلیغ در توییتر مبلغ ۱۰۵۰۰۰ دلار دریافت می کند. به این ترتیب ممکن است در آینده این موضوع برای مک کافی محدودیت هایی را ایجاد کند.