کمتر کسی هست که جوردن بلفورت را نشناسد. وی که با اسم “گرگ وال‌ استریت” شناخته شده است در اظهار نظری درباره ی بیت کوین، به شک و شبهه‌ های بین علاقه مندان و سرمایه‌ گذاران این ارز دیجیتالی قوت بخشید.

وی در مصاحبه ای که توسط بیت دیوید در صفحه فیسبوکش منتشر شد، گفت که اینگونه نیست که اعتماد و باوری نسبت به بیت کوین نداشته باشم و این ارز را کلاهبرداری بدانم. وی در ادامه از بیت کوین به عنوان هرج مرجی در دنیای اقتصاد نام برد و گفت روشی که ارزهای دیجیتالی وارد زندگی ما کرده‌ اند طوفانی از تغییرات خواهد بود.

بلفورت عقیده دارد که افزایش قیمت بیت کوین به خاطر پیش‌ بینی نا به جاست. چون از دیدگاه او همه ی این موارد، استفاده‌ هایی نا مناسب از این ارز دیجیتالی هستند. همچنین او اظهار کرد :

چیزی ایجاد شده تا از آن به‌ عنوان یک ارز استفاده شود ولی الان می‌ بینیم که به‌ عنوان یک ماشین سرمایه‌ گذاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. اما بیت کوین چه در ۲۰۰۰۰ دلار و چه در ۱۰۰ دلار، کاملا بی‌ مصرف است.

او درباره ی پتانسیل‌ های تغییرات و دست‌ کاری های این بازار با لحنی کاملا منفی صحبت کرد چون به عقیده ی وی سستی بازار موجب چنین پتانسیل‌ هایی شده است. وی صحبت‌ هایی نیز از پرونده “اولاف کارلسون وی” یکی از اولین کسانی که تصمیم گرفت تا به‌ عنوان دستمزد از سایت کوین بیس، بیت کوین دریافت کند، به میان آورد.

بر اساس این صحبت ها، کارلسون تمام بیت کوین‌ های خود را فروخت و سپس آنها را به بیت کوین کش تبدیل کرد. بعد از آن با شرکت کردن در یک مصاحبه ی تلویزیونی اعلام کرد که بیت کوین کش آینده ی ارزهای دیجیتالی است و به این وسیله موجبات افزایش چشم‌ گیر قیمت درباره ی بیت کوین کش فراهم می شود.

طبق گفته‌ های بلفورت، بیت کوین گرگی در لباس میش است که احتمال دارد قبل از نزول به قیمت صفر و اتمام کار آن به رقم ۵۰۰۰۰ دلار نیز دست پیدا کند.

در ماه سپتامبر سال قبل بود که بلفورت در صحبت‌ هایی از بیت کوین به‌ عنوان یک ارز مشکل‌ دار یاد کرده بود. او علت صحبت های خود را مشکل در هک شدن راحت این ارز اعلام کرد. در ماه اکتبر هم او از ICO ها به عنوان بزرگ‌ ترین کلاه‌ برداری تاریخ نام برده بود.

بلفورت در آخر صحبت‌ های خود اعلام کرد که حتی یک پنی هم بر روی ارزهای دیجیتالی سرمایه‌ گذاری نخواهد کرد.