عکس العمل بیت کوین

بعد از دو ضربه ای که دولت چین به بیت کوین زد , اول ممنوع کردن ICO و بعد ممنوعیت کل تبادل ارزهای مجازی , و همینطور سخنرانی کوبنده ی جیمی دیمون علیه بیت کوین , این ارز مجازی دوباره بعد از رسیدن به ارزش ۴۰۰۰ دلار به ارزش ۳۰۰۰ دلاری خودش برگشت.

حال مردم دنیا راه هایی برای دور زدن ممنوعیت های ایجاد شده توسط دولت چین هستند , و کشور های دیگر مانند ژاپن و هنگ کنگ از سفر تاجران بیت کوینی چین به این کشور ها سود میبرند. و حالا همه فهمیدند که بیت کوین قوی تر از این چند تا بدشانسی است.

هنوز مثل قبل صعودی است

یک موسسه تحقیقاتی در واشنگتن در حال تحقیق بر روی اثر فعالیت های دولت چین بر روی بیت کوین است. آن ها میگویند :

اثر هرگونه ممنوعیت بیت کوین بسیار شک برانگیز است.بیت کوین راه صعودی را در پی دارد چون دولتی مثل چین حس میکند باید جلوی معاملات بزرگ را بگیرد , و بعد این شاخص خوبی میشود تا به مردم نشان دهد تکنولوژی همان کاری را میکند که باید بکند.اگر به ممنوعیت دولت ها غلبه کند , مردم میفهمند ارزهای مجازی خودمختار تر از آن چیزی هستند که فکر میکردند , که کاملا هم همین است

این ممنوعیت ها شاید باعث شود کاربران بیت کوین دسترسی خودشون رو به بیت کوین سخت تر کرده باشند ولی دسترسی آن ها به بیت کوین غیر ممکن نشده است.این تغییرات باعث شده بسیاری از مکان های فروش بیت کوین محلی چین بسته بشوند و همینطور کل بیت کوین و ارزها مجازی از برنامه ی WeChat فاصله بگیرند.

واما  برای شرکت های ICO , آنها میتوانند در کشور هایی که هنوز قوانین بیت کوین کامل نشده و سبک تر است , کار خودشان را انجام بدهند , مثل سوئیس و سنگاپور.

چین دیگر ابرقدرت نیست

چین دیگر مثل قبل بازار بزرگ ارزهای مجازی را در اختیار ندارد و این ممنوعیت , ممکن است در آینده اثرات بیشتری نسبت به حال داشته باشد.معامله ی بیت کوین که سال پیش به تعداد بالا با ارز رسمی چین انجام میشد , حالا فقط به ۱۹% رسیده است.

با این همه افت دولت چین در مسائل ارزهای مجازی , در این مدت بسیار کم , میشود فهمید که بیت کوین سر جایش میماند و بازار ارزهای مجازی اصلا مثل بازار های دیگر نیست. حال باید منتظر ماند که ببینیم عکس العمل بیت کوین به مقابله های دولت چین به کجا خواهد رسید

افت قیمت ۲۰% بیت کوین هم نسبت به افت های قبلی بیت کوین زیاد بزرگ نیست.بیت کوین آنقدر بزرگ و قوی شده است که یک یا دو چیز کوچک نتوانند آن را غرق کنند.

نظر شما چیست ؟