زمانی وجود داشت که حتی بیت کوین در بازار نبود و فقط توسط مواد فروشان و دزدان استفاده میشد.و از نگه داری بیت کوین هرگز ترسی نداشتند. ولی , الان همان بیت کوین شروع برخی چیز ها بود , از ارزهای مجازی گرفته تا ICO ها و بلاک چین های حیرت انگیز.و این ها تهدید های بسیار بزرگی برای بانک ها هستند.

قیمت بیت کوین مثل موشک درحال افزایش است , با اینکه از آن الهام میگیرند و توسط مردم قبول شده است , بانک ها و قانون گذاران در حال بروز دادن عکس العمل های بدی هستند.البته این عکس العمل ها نشان میدهد که قدرت بیت کوین تهدید بزرگی برای آنهاست

بیت کوین دارد جای بانک ها را میگیرد

قانون گذاران میخواهند به پای قدرت بیت کوین و بقیه ارز های مجازی برسند , چون فهمیده اند ارزهای مجازی دیگر نمیروند.در واقع , ارز های مجازی چالشی برای سیستم خزانه داری , بانکداری و بانک هایی که دولت مرکزی از آنها حمایت میکند , است.

چین و مخصوصا روسیه , و جدیدا ژاپن و آمریکا در حال انجام فعالیت های مختلفی هستند تا ارز های غیر دولتی (ارزهای مجازی) را بسیار کنترل کند.

درواقع , موسسه های قدرتمند و قدیمی مانند بانک ها , دولت ها , قانون گذاران و تکنولوژی درحال خرج میلیارد های دلار هستند تا بفهمند چگونه میتوان جلوی آنها را گرفت.

تعویض قدرت

بانک ها صد ها سال بدون چالش وجود داشتند , و این مشکل اصلی است , با برگشت بیت کوین و بلاک چین , کنترل کردنش تقریبا غیرممکن است چون طبیعت بیت کوین این است.

جان مکافی میداند که قانون گذاران از قدرت بیت کوین گیج شده اند و میدانند نمیتوانند هیچوقت آن را ممنوع کنند.

قدرت کنترل پول از موسسه های قدیمی گرفته شده است , و مثالش میتواند وال استریت باشد.بعضی از این سرمایه گذاران قدیمی و سنتی , با آینده ی دنیا (ارزهای مجازی) یک سو شدند.درحالی که بقیه ی آن ها در حال انکار آن هستند.

افراد میتوانند بسیار راحت تر پول هایشان را با غریبه ها تبادل کنند.بدون اینکه نیاز به موسسه های مرکزی یا شخص ثالث داشته باشند.

دقیقا مثل ماشین فکس , کتابخونه و تاکسی های متریک , تکنولوژی های جدید آمدند و چیزهای قدیمی را کنار گذاشتند.و حال , قدرت بیت کوین درحال نابود کردن بانک هاست , و فقط میتوانند نفس های آخرشان را با حمایت دولت های ایالتی بکشند.

به هر حال , هیچگونه جلوگیری ای وجود ندارد , و با اینکه ایالت ها حامی بانک ها هستند و میخواهند به سختی بیت کوین را از دست مردم به بیرون بکشند , ولی باز هم بانک ها هیچ دلیلی ندارند تا نگران نباشند.