شکی نیست که بیت کوین خیلی از مرزهای با اهمیت دنیای تکنولوژی را پشت سر گذاشته است. ولی با این وجود، این ارز دیجیتال در مقابل بعضی موانع قانونی نیز آسیب پذیر است.

به اعتقاد خیلی از افراد، ارزهای دیجیتال، تکنولوژی و کارکرد جسورانه ای دارند، ولی این ارزها در بازارهای خرید و فروش با موانع پر شماری رو به رو هستند.

در واقع بر خلاف تصور خیلی از افراد، ارزهای دیجیتال از موانع قانونی مبرا نیستند. بعد از این که در روز چهارشنبه کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده در مورد مبادلات بالقوه غیرقانونی هشدار داد و اعلام کرد ارزهای دیجیتال نباید به آسانی قابل معامله باشند، وضعیت ارزهای دیجیتال به مراتب بدتر شد.

موضوع مهم دیگر موضوع سرمایه گذاری است. در واقع مشکل این است که آیا اساسا می شود روی این موضوع سرمایه گذاری کرد یا خیر. خیلی از کارشناسان اقتصادی، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را درست می دانند، با این حال بعضی دیگر اعتقاد دارند که این نوع سرمایه گذاری اشتباه است.

کارکنان SEC نگرانند که سیستم های بازار آنلاین ارز دیجیتال کل بازار را تحت تاثیر قرار دهند. در واقع نگرانی ها در مورد نحوه ی توزیع ارز در بازار دیجیتال به پیچیده تر شدن وضعیت کمک کرده است.

بعضی از سرمایه گذاران اعتقاد دارند که با وجود نقل و انتقالات آنلاین، امکان ایجاد یک بازار تثبیت شده و قابل اعتماد عملا غیر ممکن است. این در حالی است که در خیلی از سیستم های معاملاتی آنلاین، تمهیداتی برای کنترل نظم بازار اندیشیده شده است.

ولی مشکل اینجاست که با هر اظهار نظر مسئولان و رده های حکومتی مهم، وضعیت نرخ ارز تا حد بالایی متشنج می شود. مثلا اظهار نظرهای تازه ی مقامات امریکایی در تنزل رتبه نرخ ارز بی تاثیر نبوده است.

بعضی از مقامات اعتقاد دارند که رعایت نکردن قوانین کپی رایت در انجام بعضی تقلب ها در حوزه ی نرخ ارز بی تاثیر نیست. از سوی دیگری تقلب در این حوزه می تواند با کمک برخی ضوابط و دستورالعمل ها قابل کنترل باشد.

ولی حتی اگر ارزهای دیجیتال را به طور رسمی وارد بازارهای بورس و اوراق بهادار کرد، باز هم نمی توان اطمینان داشت که این اتفاق تاثیری روی قیمت و نحوه معامله ارزها داشته باشد. این همان موضوعی است که مدت ها برای خیلیی از کاربران ارزهای دیجیتال و البته فعالان حوزه اقتصادی مشکل درست کرده است.