چرا باید گران تر بخریم؟

خیلی ها به تفاوت قیمت ها در ایران و خارج از ایران شکایت دارند که به طور مثال چرا باید گران تر خرید کنیم؟

باید عرض کنم که این تفاوت در قیمت فقط منتهی به تفاوت ارز نمی شود ، چون ما در ایران به دلیل استفاده ار واسطه های ناشی از تحریم ها معمولا هر کالایی را گرانتر مصرف می کنیم.

یعنی شما مضاف بر تمام هزینه هایی که یک شهروند خارجی پرداخت می کند باید درصد کارمزد واسطه خارجی رو هم پرداخت کنید.

حالا چرا واسطه باید وجود داشته باشد؟

همانطور که میدانید، نمی توانید این ارزهای رمز پایه را مستقیم و به وسیله ی درگاه اینترنتی خرید کنید و باید مستقیم به وسیله ی واریز پول یعنی چیزی مثل شبکه شِبا ی خود پرداخت کنیم و به این معنی است که باید هر کدام از ما یک حساب خارجی داشته باشیم. اما همانطور که میدانید حساب را فقط شهروندان همان کشور می توانند داشته باشند.

حتی خیلی از فروشندگان از پرداخت اینترنتی هم حمایتی ندارند و درخواست واریز وجه دارند که این خودش کار را مشکل تر میکند.

از طرفی دیگر واریز یا پرداخت مبالغ بالای ۱۰۰۰۰ دلار یا یورو یا پوند شامل قوانین سختگیرانه ی پول شویی در خارج از ایران می شود که البته امروزه در ایران نیز با این داستان رو به رو هستیم و فعلا آن را شوخی تلقی میکنیم اما قاعدتا نباید اینگونه باشد. سقف در ایران حدودا ۵۰ میلیون تومان است.

از طرفی یک خارجی ۱ یا ۲ یا ۳ بار برای خودش خرید می کند که طبق قوانین هر کشوری قابل انجام است اما زمانیکه شما از یک حساب هر روز خرید و فروش انجام می دهید مشمول مالیات می شوید.

تاجران روزانه مجبور به خرید و فروش هستند و مشمول مالیات می شوند که این مالیات ها بر اساس کشورها ممکن است تا پایان هر سال به ۴۰ درصد برای هر تراکنش نیز برسد.

همه ی این ها را با هم جمع کنید مطمئنا با عدد قابل توجهی رو به رو خواهید شد.

قیمت تمام شده در ایران به دلیل حضور واسطه ها ، نبودن بانک های بین المللی و تحریم ها همیشه گرانتر تمام می شود.