پیام‌ رسان ژاپنی لاین، به صورت رسمی از برنامه ی خود از ایجاد یک صرافی و فضای تجارتی درون برنامه ای برای ۲۰۰ میلیون کاربر فعال این نرم افزار خبر داد.

طبق بیانیه ی رسمی این پیام رسان، درخواست این شرکت برای راه‌ انداختن این صرافی جدید، پیش از دستور تنظیم کنندگان ژاپنی ثبت شده است.

کشور ژاپن در سال ۲۰۱۷ لایحه ای با هدف صدور مجوز برای صرافی های ارزهای دیجیتال را به تصویب رساند. دولت این کشور تا الان بیشتر از بیست صرافی ارزهای دیجیتال را برای ورود در این صنعت مورد تایید قرار داده است که شامل چندین شرکت معروف و بزرگ می شوند.

لاین نیز در بیانیه ی رسمی خود از پایه‌ گذاری یک شرکت تازه به نام LINE Financial Corporation خبر داد. این شرکت به منظور ارائه انواع خدمات مالی از جمله جایی برای تبادل و معاملات ارزهای مجازی، وام ها و بیمه بنا می‌ شود.

این صرافی درون برنامه ای، مکمل سرویس پرداخت درون برنامه ای لاین یعنی LINE Pay خواهد بود. این سرویس که از دو سال قبل فعالیتش آغاز شده است، بیشتر از ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد.

به علاوه این پلتفرم به دنبال ترویج تحقیق و توسعه روی فناوری هایی مثل بلاک چین است، اما جزئیات و چگونگی آن هنوز مشخص نشده است. قبلا نیز رسانه ها از احتمال ایجاد یک ارز دیجیتال توسط لاین خبر داده بودند.

برخلاف کره جنوبی و چین که موضع سخت گیرانه ای در قبال ارزهای دیجیتال دارند، ژاپن در تلاش برای همسویی با این فناوری است.