مالیات بیت کوین

 

اگر این روز های اخبار را نگاه کنید در رادیو , تلویزیون و روزنامه در حال گفتن این هستند که بسیاری از مردم در حال خریدن سهام بیت کوین هستند.اما شاید چیزی که در این بین جا مانده باشد مالیات بیت کوین است.

بله , در ویرجینیا میشود از خرید بیت کوین مالیات گرفت

در ماه مارچ سال ۲۰۱۴ اخباری توسط IRS منتشر شد که اعلام می کرد بیت کوین به عنوان یک ملک حساب میشود و کم و زیاد شدن آن بر روی مالیات افراد تاثیر دارد.شاید اخباری را شنیده باشید که مردم عادی با سرمایه گذاری در بیت کوین در یک شب میلیونر شده باشند.مثل داستان یک نوجوانی که سرمایه ی هزار دلاری خودش رو به ۱٫۱ میلیون دلار تبدیل کرد یا مهندس نروژی که با سرمایه گذاری فقط ۲۴ دلار در بیت کوین به سود ۸۰۰۰۰۰ دلاری رسید.

اما هیچ کدام از آن اخبار نگفتند که این افراد چقدر مالیات پرداخت کردند … یا پرداخت نکردند.

اگه میتونی منو بگیر

از آنجا که میتوان بصورت ناشناس بیت کوین را خرید , شاید خیلی ها ایده ی مالیات بیت کوین را ساده رد کردند.از آنجایی که خرید بیت کوین بصورت ناشناس انجام میگیرد , مردم فکر میکنند IRS نمیتواند از هیچ راهی به آنها برسد.اما آنها اشتباه میکنند.

بیت کوین به اندازه ای که مردم فکر میکنند ناشناس نیست , و این را تعداد زندانیانی میگویند که در دارک وب از بیت کوین برای خریدن فیلم های پورن کودکان و خرید مواد غیر قانونی استفاده کردند میگوید.چندین شرکت هم در بلاک چین در حال جستجو کردن هستند تا صاحب های واقعی اکانت های بیت کوین را پیدا کنند.

در اوایل این ماه , گفته شد که IRS با شرکتی به نام Chainalysis همکاری میکند تا این جستجو را بیشتر و سریع تر انجام دهد تا افرادی که معاملات بزرگ بیت کوین انجام میدهند را شناسایی کنند.

IRS فعلا در حال جستجو برای کسانی است که بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ بیش از ۲۰۰۰۰ دلار بیت کوین را چینج کرده اند تا صاحب آنها را پیدا کند.شاید IRS واقعا درست فکر کند که بسیاری از دارندگان بیت کوین از پرداخت مالیات بیت کوین فرار میکنند.در سال ۲۰۱۵ فقط ۸۰۲ نفر به دولت بابت خرید و فروش بیت کوین خود اعلام و گزارش کردند.

شرکت Chainalysis چگونه میتواند به IRS کمک کند؟

این شرکت در سال ۲۰۱۴ درست شد و هدف آن جلوگیری از پولشویی در دنیای بیت کوین بود.از آنجایی که این شرکت با کشور های اروپایی و دیگر قانون گذاران بین المللی در تماس است , توانسته است مجرمان سایبری و پول شویان را دستگیر و تشخیص بدهد.

باید به یاد داشته باشیم که طبیعت بیت کوین این است که  شفاف باشد. تمام تراکنش های بیت کوینی در لیست این شرکت نگه داشته میشوند , و این تراکنش ها را میتوان با نرم افزار های بسیار پیچیده ردیابی کرد.تنها چیزی که باعث میشود بیت کوین کمی خصوصی تر شود , این است که از مشتری آدرس های راندوم و تصادفی ای میخواهد و این آدرس ها میتواند هیچ ارتباطی با مشخصات واقعی آن فرد نداشته باشد.

البته بهتر است بدانید که مردم همیشه ناخواسته اطلاعات خود را لو میدهند.مثلا بیشتر اوقات لینک حساب بیت کوین خود را در انجمن های اینترنتی میگذارند که اگر بخواهند با آن حساب کار های غیر قانونی بکنند , سریع شناسایی میشوند.

گفته شده که سال ۲۰۱۷ سال ممنوعیت های بسیاری برای ارز های مجازی بوده است.پس اگر این ارز های دیچیتال در اولویت لیست IRS قرار گرفتند هیچ تعجب نکنید.