شرکت اپراسافت ور با ارائه ی خدمات Cryptojacking، امکانی را به کاربران خود می دهد تا هنگام گشتن در فضای مجازی، از استخراج ناخواسته ی ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند.

این قابلیت با فعال کردن گزینه ی Add Blocker فعال می شود و علاوه بر نسخه های ویندوز، در دسترس کاربران موبایل نیز قرار گرفته است.

استخراج ناخواسته ی بیت کوین و ارزهای دیجیتالی دیگر ، به جز ضررهای مالی، پردازنده ی دستگاه های دیجیتال مانند رایانه و موبایل را بیش از حد مشغول پردازش می کند و ادامه ی این روند موجب می شود تا پردازنده ی دستگاه های قابل حمل با زیاد شدن گرما رو به رو شوند و حتی بعد از مدتی از کار بیفتند.

اپرا اولین مرورگر اینترنتی است که به حفاظت از امنیت سایبری کاربران و مقابله با ماینینگ می پردازد و شاید کروم و فایرفاکس هم در نسخه های جدیدتر خود از این قابلیت استفاده کنند.

اخیرا حملات ماینینگ و با رواج سکه های مجازی مرسوم شده و به گفته ی کارشناسان هکرها قادر هستند از این روش تا ۱۰۰ هزار دلار در سال درآمدزایی داشته باشند.

بیت کوین و مونور ارزهای دیجیتالی هستند که بیش از بقیه ی ارزها مورد حمله ماینرها قرار می گیرند و این امید به وجود آمده است تا مرورگر اپرا قادر باشد با این اقدام مبارزه کند.