مسدود کردن بیت کوین

بیت کوین کمتر از یک دهه وارد دنیای سرمایه گذاری شده ولی پیشرفت های بسیاری داشته که بعضی ها فکر میکنند به زودی یکی از پایه های اساسی دنیای بورس میشود. آیا هیچ دولتی میتواند کاری انجام دهد که کسی فکرش را هم نمی کند ؟  بیت کوین را مسدود کند؟

در قدیم نگه داشتن شمش طلا جرم به حساب می آمد

کسانی که فکر میکنند هیچ دولتی (غیر از دولت های دیکتاتور) نمیتواند کاری کند که بیت کوین ممنوع شود , باید به تاریخ نگاه کنند.در گذشته در آمریکا جرمی بود که باعث میشد یک فرد به مدت ۱۰ سال به زندان بیوفتد و آن جرم ” نگه داشتن شمش طلا ” بود.در آمریکا سال ۱۹۳۳ رئیس جمهور وقت آمریکا آقای فرانکلین روزولت به مردم آمریکا گفت که هرچه دارایی از جنس طلا دارند به دولت تحویل دهند.این قانون تا ۴ دهه ادامه داشت تا وقتی که رئیس جمهور فورد مالکیت طلا را قانونی اعلام کرد.

دیوار اینترنتی بزرگ چین

چیزی که جدیدا به گوش همه ی ما خورده , غیر قانونی دانستن ICO در کشور چین است که دولت این کشور آین قانون را وضع کرده.البته دولت چین وبسایت های معروف خارجی را هم از دسترس مردمانش خارج کرده و چینی ها نمیتوانند به کل اینترنت دسترسی داشته باشند و نظارت بر ترافیک اینترنتی مردم آن کشور به دلیل تصمیمات سیاسی.با این تفاسیر دولت چین میتواند به راحتی مسدود کردن بیت کوین را شروع کند .

هند و بازپرداخت

اگر فکر میکنید پول های دولتی و کاغذی آخرین چیزی هستند که ممنوع میشوند دوباره فکر کنید!دولت هند در نوامبر سال ۲۰۱۶ حکمی صادر کرد , که در آن گفته شد پول های با ارزش زیاد دیگر نمی توانند به عنوان یک ارز قانونی وجود داشته باشند.مردم هند باید در صف های طولانی می ایستادند تا پول های قدیمیشون رو به بانک تحویل بدهند.به دلیل طولانی بودن صف ها جلوی خودپرداز ها , دسترسی به پول جدید زیاد آسان نبود.این تصمیم برای این بود که مشکلات پرداخت مالیات دولت را حل کند.بعد از یک سال , به دولت هند ثابت شد که به هدفشان نرسیدند و فقط نیاز مردم به بیت کوین بیشتر شد.

مشکلات پیاده سازی مسدود کردن بیت کوین

اگر دولتی بخواهد معامله یا مالکیت بیت کوین را غیرقانونی اعلام کند , سوالی پیش می آید که چطور دولت میتواند همچین چیزی را عملی کند.به هیچ عنوان دولت نمیتواند بیت کوین های شما را مصادره کند مگر اینکه پسورد حسابتان را به آنها بدهید.البته بسیاری از مردم و موسسه ها میخواهند با قانون همکاری کنند.پس اگر دولتی آن را ممنوع کند , درخواست های مردم برای بیت کوین بسیار کمتر میشود.همه ی راه ها برای تبدیل کردن و خرید و فروش بیت کوین راهی سخت و ریسکی میشود.این کار میتواند بیت کوین را در آن کشور خشک کند و دولت به هدف خود برسد.