قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال دوباره در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و احتمالا بعد از کره جنوبی و هند که تاثیر فراوانی بر قیمت و ارزش بیت کوین گذاشتند، این بار چین عامل این کاهش شدید قیمت باشد.

بهای بیت کوین در حالی به حدود ۶۰۰۰ دلار رسیده که چند هفته پیش در بعضی بازارها هر واحد آن برابر با ۲۰,۰۰۰ دلار مبادله می شد.

از چین که پیش از این مبادله ارزهای دیجیتال و ICO های داخلی را ممنوع اعلام کرده بود، اخباری مبنی بر ممنوعیت کامل (حتی در صرافی های خارجی) به گوش میرسد که اینکار ضربه ای محکم به قیمت بیت کوین زد.

کم بودن قیمت و تعرفه ی برق در چین موجب شده است که استخراج و تجارت آن بسیار پر سود باشد. به خاطر همین هم، افرادی که به هر قیمت مصمم به این کار بودند با استفاده از ارزهای خارجی داد و ستد ارزهای دیجیتال را صورت داده یا به هنک کنگ نقل مکان می کردند.

به غیر از بیت کوین، همه ی ۵۰ ارز نخست بازار ارزهای دیجیتال،‌سقوط شدیدی را شاهد بوده اند. اتریوم، بیت کوین کش و ریپل سقوطی بیشتر از بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده اند و در سراشیبی بزرگی قرار گرفته اند.

در یک ماه گذشته اخبار کند بودن شبکه بیت کوین به علاوه ی اخبار کره جنوبی، هند و حالا هم چین،‌ خیلی در قیمت این ارز تاثیر داشته است و باعث نگرانی فراوان در بین سرمایه گذاران شده است.