طی ماه های آینده، ممنوعیت عرضه‌ های اولیه سکه‌ های دیجیتالی (ICOها) در کره جنوبی لغو می شود.

بر اساس گزارش روزنامه ی کره تایم ، ممنوعیت ICOها به صورت جزئی بر طرف می شود و تیم‌ هایی که شرایط لازم را دارا باشند قادر خواهند بود اقدام به فروش توکن‌ های خود نمایند.

یک منبع ناشناس به این روزنامه کره‌ ای گفت :

مقامات مالی در حال مذاکره با آژانس مالیاتی کشور، وزارت دادگستری و سایر ادارات دولتی مربوطه برای دریافت اجازه ی فعالیت ICOهای معتبر و دارای شرایط لازم هستند.

با وجود ممنوعیت محلی، خیلی از کاربران ارزهای دیجیتال در کره هنوز در ICO های بین‌ المللی شرکت می‌ کنند. کانگ یانگ سو، ناظر سیاست‌ های تجارتی ارزهای دیجیتال در کمیسیون خدمات مالی (FSC)، از اظهار نظر در مورد ICO ها سرباز زد.

یانگ سو تأکید داشت که دولت قصد ارتقای فناوری‌ های بلاک چینی را دارد. طبق گفته ی او دولت کره هدف ایجاد زیرساخت‌ های بهتری برای تنظیم معاملات ارزهای دیجیتال را دارد.

با این حال، بازار بین‌ المللی ارزهای دیجیتال چالش بزرگی برای قانون‌ گذاران است.

ساکنین خارج از کشور امکان خرید و فروش در صرافی‌ های داخلی کره‌ را ندارند. دولت علت این محدودیت را جلوگیری از جرم و پول‌ شویی اعلام کرده است. با این حال مقامات کره جنوبی در حال گفتگو با همتایان ژاپنی و چینی خود برای بررسی همکاری‌ های نظارتی هستند که به معنای گسترش این صنعت در این کشورها خواهد بود.

از سوی دیگر، چین هیچ حرکتی مبنی بر لغو ممنوعیت ICOها از خود نشان نداده است. دولت چین قبل از کره جنوبی، در سپتامبر ۲۰۱۷ همه ی پیش فروش‌ های سکه‌ های دیجیتالی را ممنوع کرد.