مولتی میلیاردرها در بازار پول های دیجیتالی بیشتر سرمایه گذاری می کنند،حتی اگر چیزی از آن نفهمند!

سرمایه گذاری در بازار پول های رمزپایه برای میلیاردرها بسیار جذاب شده است، حتی آن هایی که ممکن است اطلاعات کافی در مورد تکنولوژی پشت پرده ی این بازار نداشته باشند. ولی بررسی ها مشخص می کند که حدودا ۲۱ درصد از مشتریان پول های رمزپایه توسط این گروه انجام شده است.

نیکلاس هولت سرپرست بخش تحقیقاتی آسیا-اقیانوسیه موسسه نایت فرانک می گوید:

“در یک سوال واضح، ما از همه ی آنها (ثروتمندان) در مورد تکنولوژی بلاک چین پرسیدیم، ولی آن ها هنوز سوتفاهم های زیادی درباره ی روش کار بلاک چین دارند. اگرچه پولدارها برای سرمایه گذاری در پوله ای رمزپایه صف بسته اند، ولی شاید آن ها خیلی ندانند که آنچه در این بازار می گذرد، چیست.”

بلاک چین با وجود تکنولوژی لجستیک گسترده که توانایی ثبت و نگهداری تراکنش ها را در پشت صحنه خود دارد، سال گذشته به علت نوسان های بزرگ دچار کاهش قیمت شد.

برخی در مورد سرمایه گذاری در رمزپایه ها هشدار دادند و به عنوان مثال گفتند که بیت کوین ممکن است ارزش خود را از دست بدهد. بعضی از کشورها محدودیت هایی را برای تجارت یا استفاده از پول های رمزپایه وضع کردند، ولی افزایش این ممنوعیت ها باعث شد که محبوبیت پول های دیجیتالی زیادتر شود و بیت کوین در معاملات آتی ایالات متحده جای بگیرد.

گزارش موسسه نایت فرانک مشخص می کند که به نظر می رسد که هنوز میلیاردرها ترجیح می دهند که پول خود را در بازار سهام و حواشی آن سرمایه گذاری کنند.

هولت می گوید:

“واقعیت این است که سهام در سال قبل خوب عمل کرد و این تعجب ندارد که بورس همچنان پایه و اساس سرمایه گذاری خیلی از افراد ثروتمند باشد، به طوری که آن ها ترجیح می دهند که تا ۵۰ درصد از پول خود را در اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.”