کیف پول های ترون

ترون یک توکن مبتنی بر اتریوم است. پس کیف پول های ERC 20 اتریوم که از توکن های آن پشتیبانی می کنند گزینه ی خوبی برای ذخیره ترون هستند. همچنین می توانید در کیف پول صرافی های پشتیبانی کننده این ارز، ترون را ذخیره کنید.

 

بهترین کیف پول ترون – Myetherwallet

بهترین کیف پول موجود برای ترون، کیف پول Myetherwallet است. این کیف پول از اتریوم و تمام توکن های مبتنی بر آن پشتیبانی می کند. مای اتر ولت، کیف پول تحت وب نیست. در اصل این وبسایت یک برنامه تحت وب برای ساخت و استفاده از کیف پول است. این قابلیت باعث امن شدن آن می شود و قادر خواهید بود از کیف پول ساخته شده در خود سایت یا نرم افزارهای دیگر کیف پول استفاده کنید. این کیف پول در واقع به شما این امکان را می‌ دهد که کیف پول خود را ایجاد کرده و هرجایی که تمایل دارید آن را ذخیره و از آن محافظت کنید و در مواقع لزوم با استفاده از بلاک چین تراکنش‌ های خود را کامل کنید. در ادامه راهنمایی کاملی را برای استفاده از آن مرور می کنیم.

 

آموزش ساخت کیف پول در Myetherwallet

مرحله اول: اگر قبلا از Mist استفاده کرده اید و کیف پول خود را ساخته‌ اید و کلیدهای شخصی خود را ذخیره نموده‌اید، قادر هستید با پیدا کردن آنها از این مرحله گذر کنید. اگر می خواهید کیف پول جدیدی ایجاد کنید، لازم است به وب‌سایت MyEtherWallet مراجعه کنید و با انتخاب یک رمز عبور قدرتمند، بر روی گزینه Create New Wallet (ایجاد کیف پول) کلیک کنید. دقت کنید که حتما آدرس (MyEtherWallet.com) اصلی این سایت را در مرورگر وارد کنید و برای ورود به سایت از گوگل استفاده نکنید. زیرا تعدادی از افراد سودجو با ساخت آدرس های تقریبا مشابه ،‌ کیف پول های غیرمعتبری با همین نام ساخته اند.

مرحله دوم : در این مرحله کیف پول ساخته شده است و حال لازم است فایل keystore کیف پول خود را دانلود و ذخیره کنید. با این فایل و پسوردی که برای آن انتخاب کردید می توانید کیف پولتان را اجرا کنید و در انواع نرم افزارها به مبالغ کیف پولتان دسترسی داشته باشید. از این فایل تعداد زیادی کپی کنید و آن را گم نکنید چون در صورت مفقود شدن قابل دریافت مجدد نخواهد بود. همچنین این فایل را برای کسی ارسال نکنید. داشتن این فایل به همراه پسوردش به منزله در اختیار داشتن تمام دارایی اتریوم و توکن های کیف پول ساخته شده شماست. پس از دانلود فایل keysore روی I understand, Continue کلیک کرده تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله سوم : در این مرحله کلید خصوصی یا Private key کیف پول ساخته شده و به شما نشان داده می‌ شود. در صورت از یاد بردن پسورد یا گم کردن فایل keystore، می توانید با کلید خصوصی به ولت دسترسی پیدا کنید . کلید خصوصی خود را در یک مکان امن یادداشت کنید. به هیچ عنوان این کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید. با داشتن کلید خصوصی قادر هستید کیف پول ساخته شده را در همه ی برنامه های کیف پول فراخوانی و مبالغ را کنترل کنید. پس از ذخیره کلید خصوصی روی Save Your Address کلیک کنید تا وارد مرحله ی بعد شوید.

مرحله چهارم : پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، حال برای دیدن آدرس کیف پول خود می توانید کیف پول خود را با یکی از روش های گفته شده فراخوانی کنید.

به طور مثال ما در اینجا روش فایل Keystore را انتخاب می کنیم :

حالا کیف پول شما باز می شود و می توانید آدرس کیف پول (Your Address) خود را ببینید. می توانید از این آدرس برای دریافت و ذخیره اتریوم و البته توکن های مختلف مانند EOS، ترون و … استفاده کنید.

از قسمت سمت راست کیف پول Myetherwallet خود می توانید با کلیک بر روی Show All Tokens مقدار توکن های خود را ببینید. واحد ترون TRX است.

هر وقت که از کیف پول خارج شدید، با مراجعه دوباره به سایت و کلیک روی قسمت view wallet info ، با استفاده از فایل keystore یا کلید خصوصی می توانید به آدرس و مبالغ خود دسترسی پیدا کنید. همچنین از قسمت Send Ether & Tokens می توانید مبالغ خود را به راحتی انتقال دهید.

چگونه ترون خریداری کنم؟

 

پس از یاد گرفتن کیف پول و نحوه ذخیره ی آن نوبت به یادگیری چگونگی خرید آن است. حدودا در ۲۸ صرافی معتبر، ترون خرید و فروش می شود.

خریداری ترون برای کاربران ایرانی

به دلیل تحریم های ایران و ریسک صرافی های آمریکایی، بهترین راه برای خرید، صرافی چینی بایننس (Binance.com) است. همچنین می توان از این صرافی به عنوان کیف پول نیز استفاده کرد. اما به دلیل خطرات احتمالی تحریم و جلوگیری از اتفاقی که برای کاربران ایرانی در بیترکس افتاد،‌ بهتر است بعد از خرید مبالغ خود را به کیف پول Myetherwallett خود منتقل کنید.

فرایند خرید برای کاربران ایرانی :

  1. خرید بیت کوین یا اتریوم از صرافی های داخلی
  2. شارژ آن در بایننس (www.binance.com)
  3. انجام خرید
  4. برداشت به کیف پول Myetherwallet

مرحله اول : ورود به سایت www.binance.com و ثبت نام در این سایت. بعد از ثبت نام می توانید موارد امنیتی مثل ورود دو مرحله ای را برای محافظت بیشتر انجام دهید.

مرحله دوم : بعد از ثبت نام در بایننس، وارد حساب کاربری خود شوید. در قسمت بالا سمت راست، چند گزینه وجود دارد. در قسمت Funds روی گزینه ی Deposits Withdrawalss کلیک کنید.

مرحله سوم : حال می توانید با رفتن روی کیف پول بیت کوین یا اتریوم خود و انتخاب گزینه Depositss به آدرس دریافت شده بیت کوین یا اتریومی را که از صرافی داخلی خریداری کرده اید به بایننس شارژ کنید.

مرحله چهارم : پس از شارژ بیت کوین یا اتریوم می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و از قسمت مارکت (اگر بیت کوین BTC market و اگر اتریوم ETH markett) اقدام به خرید ترون با بیت کوین یا اتریوم خود نمایید.

مرحله پنجم : با کلیک بر روی گزینه ی TRXBTC، وارد صفحه ی خرید و فروش TRX می شوید.

در سمت چپ،‌ سفارش های خرید و فروش قرار دارند. سفارشات خرید سبز رنگ و سفارشات فروش به رنگ قرمز هستند.

روی یکی از قیمت های سفارشات فروش کلیک کنید تا فیلد قیمت پر شود.

حالا تعداد ترونی را که میخواهید در قسمت Amount وارد کنید و در آخر Buy Trx را بزنید. سفارش شما ثبت و پس از چند ثانیه انجام خواهد شد.

در بخش Funds در بالای صفحه می توانید کیف پول خود را تماشا کنید و در صورت تمایل با انتخاب Withdrawl مبالغ را به کیف پول مای اتر ولت خود منتقل کنید.

 

در سایت های دیگری مثل hitbtc هم امکان خرید این ارز وجود دارد. در بقیه صرافی ها هم تقریبا فرایند خرید به همین شکل است.