بعضی از مردم همچنان نسبت به این واقعیت که بازارهای ارزهای دیجیتال، گاهی اوقات تحت تأثیر بعضی از بازیگران ثروتمند قرار می‌ گیرند، تردید دارند. این بازیگران که از آن‌ ها با عنوان “نهنگ” یاد می‌ شود، با کمک تکنیک‌ هایی از جمله پامپ و دامپ در بازارها تأثیر می‌ گذارند. آیا تا به حال نام نوباکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi) به گوشتان خورده است؟

نوباکی کوبایاشی یک وکیل ژاپنی است که به عنوان تنها متولی پرونده ورشکستگی Mt.Gox برگزیده شده است. بزرگترین صرافی بیت کوین جهان، صرافی Mt.Gox بود که در سال ۲۰۱۴ بعد از، از دست دادن ۸۵۰،۰۰۰ واحد بیت کوین اعلام ورشکستگی نمود.

به تازگی کوبایاشی افشا نمود که تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش را فروخته است. او ادعا دارد که این روند از سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز شده است، وقتی که بازار روند صعودی خود را آغاز نموده بود.

کوبایاشی هنوز از ۱٫۹ میلیارد دلار بیت کوین‌ و بیت کوین‌ کش‌ های صرافی Mt.Gox نگهداری می‌ کند. او در تلاش می کند تا بتواند با فروش مناسب این دارایی‌ ها با طلبکاران Mt.Gox تسویه حساب کند. طبق بررسی‌ ها او الان حدود ۱۷۹،۲۴۵ بیت کوین دارد.

کوبایاشی از استراتژی فروش خود سخنی نگفت، ولی ادعا می کند که سعی در فروش آن‌ ها با بالاترین قیمت ممکن را دارد. این به این معنی است که او احتمالا وارد چرخه ی تجارت ارزهای دیجیتال هم شده است.

این وکیل در دوره ی فروش ابتدایی خود به طور میانگین هر بیت کوین را با قیمت حدود ۱۰,۵۰۰ دلار فروخت.

در سال ۲۰۱۴، در جریان اتفاقی که بعضی آن را اختلاس و بعضی دیگر هک می‌ دانند، صرافی ژاپنی Mt.Gox که حدود ۷۰ درصد معاملات کل بیت کوین را در اختیار داشت، ۸۵۰,۰۰۰۰ واحد بیت کوین را از دست داد. آن زمان این بیت کوین‌ ها تنها حدود ۵۰۰۰ میلیون دلار ارزش داشت ولی امروز ارزشی بیشتر از ۸ میلیارد دلار دارند.