استیون سیگال بازیگر معروف سینما، سال قبل حمایت خود را از پول دیجیتالی بیت کوین اعلام کرد و به عنوان سفیر رسمی این برند معرفی شد. حالا ظاهراً این رابطه به پایان رسیده و بیت کوین به صورت رسمی پایان همکاری سیگال و مؤسسین ناشناس این پروژه را اعلام کرده است.

وب سایت رسمی بیت کوین در این رابطه نوشت :

“از این تاریخ به بعد بیت کوین درون اکوسیستم خودش و به شکل یک ارز کاملاً بی نام عمل خواهد کرد. هیچ فرد یا گروهی روی این سیستم کنترل نخواهد داشت.”

وضعیت بیت کوین از همان ابتدا کمی شک برانگیز بود و اکنون با خروج تنها فرد شناخته شده از تیم این پروژه باید با دیده ی تردید به آن نگاه کنیم. از طرفی هنوز مشخص نیست عرضه اولیه سکه (ICO) در این پروژه چه مقدار سرمایه جلب کرده و تنها می دانیم از مرز ۷۵ میلیون دلار گذشته است.

اسفند سال قبل مقامات ایالت نیوجرسی اعلام کردند بیت کوین هیچگاه مجور عرضه اولیه سکه و جذب سرمایه را دریافت نکرده است. مقامات فدرال و ایالتی در ماه های اخیر سخت گیری های زیادی را روی ارزهای دیجیتالی و به خصوص ICO ها اعمال کرده اند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هم ارزهای دیجیتال را مشمول قوانین تجاری می داند. با اینکه هنوز هیچکدام از ICO ها در SEC ثبت نشده اند، ولی برآوردها مشخص می کند که فقط در سال گذشته حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه به این بازار تزریق شده است.

بنیانگذاران بیت کوین هنوز ناشناس باقی مانده اند. بعضی از گمانه زنی ها بر اساس شیوه ی مارکتینگ و تایملاین پروژه نشان می دهد افراد خیلی متمولی از این پول دیجیتالی تازه حمایت می کنند. استیون سیگال هنوز نسبت به این خبر واکنشی نداشته است.