هواوی در حال مذاکره با شرکت سیرین لبز برای تولید نخستین گوشی هوشمند دنیا بر مبنای فناوری بلاک چین است.

بر روی این گوشی سیستم عاملی تازه تحت عنوان به سیرین نصب می شود که توسط سیرین لبز تولید شده و قادر به اجرای برنامه های مبتنی بر فناوری بلاک چین است.

البته قرار است بر روی این گوشی به غیر از سیستم عامل سیرین سیستم عامل اندروید نیز نصب شود تا اجرای برنامه های معمول بر روی گوشی های هوشمند هم بر روی محصول جدید هواوی ممکن باشد.

استفاده از فناوری بلاک چین خوبی های زیادی دارد. به کمک این فناوری ثبت تک تک تعاملات و تبادلات صورت گرفته در فضای مجازی بر حسب زمان دقیق وقوع ممکن می شود. تمرکز زدایی از اینترنت که موجب می شود هیچ سازمانی دیگری همه ی اطلاعات ارزشمند دنیای مجازی را به صورت انحصاری در اختیار نداشته باشد نیز از جمله مزایای دیگر این فناوری است.

به علاوه، ذخیره سازی اطلاعات از طریق همه ی ابزار و وسایل دیجیتال انجام می گیرد که از دست رفتن یا هک کردن آن ها را هم بی معنا می کند. فناوری بلاک چین تا به حال بیشتر در حوزه ی ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته بود و این نخستین بار است که یک شرکت سازنده ی گوشی های هوشمند فناوری مذکور را قرار است به کار گیرد.

سیرین لبز از یک سال پیش در تلاش برای ابداع سیستم عاملی بر مبنای فناوری بلاک چین بوده و الان از طراحی برنامه های موبایلی بر همین اساس پشتیبانی می کند. این شرکت حتی یک گوشی اختصاصی به نام فینی فون را نیز بر مبنای بلاک چین تولید نموده که ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد و فروش آن از نیمه ی دوم سال ۲۰۱۸ شروع می شود. مهم ترین قابلیت این گوشی یک کیف پول ارزهای دیجیتال برای ذخیره سازی آن ها به شکل آفلاین است.

سیرین لبز و هواوی دو ماهی است که در حال مذاکره برای تولید گوشی بلاک چین هستند، ولی هنوز تفاهم نامه ای بین دو طرف در این زمینه منعقد نشده است.